in , ,

İki Kişilik Çocuk Odası Dekorasyonları

iki yataklı çocuk odası dekorasyonu

Günümüzde her ne kadar çocuklarımız için ayrı odalar dizayn etmeyi istesek de, bazen evde her iki çocuk için yeteri oda olmadığından dolayı kardeşler aynı odayı paylaşmak zorunda kalıyor.

Biliyorsunuz her çocuk farklı bir kişiliğe sahiptir. Kardeş olmalarına rağmen fark zevkler ve tarzlara sahiptirler. Bazen birbirinden farklı kardeşlerin aynı odayı paylaşmakta zorluk çekebiliyorlar. Peki, aynı odayı paylaşmak zorunda kalan iki kardeş için nasıl bir oda dizayn edebiliriz.

Öncelikle onların zevklerini göz önünde bulundurarak, odayı en verimli şekilde nasıl dekore edebileceğinize karar vererek ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra odanın fiziksel özelliğini de göz önüne alarak, mobilya seçimi yapmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu noktada iki kişilik çocuk odası için dekorasyon çözümü üzerinden gidelim.

Mobilya Seçimi

iki kişilik çocuk odası için dekorasyon çözümleri

Dekoratif açıdan odanın daha güzel gösterilmesi açısından iki tane yatak kullanmak sorunda kalsanız bile sanki tek bir odaymış gibi dizayn etmeye özen gösterin. Bir yatak diğer yatağın yansıması gibi düşünün. Yani yatak başlıkları, örtüleri ve komodin gibi ürünler aynı olmalı.

Odada Yatakların Konumu

iki kişilik çocuk odası tasarımları

Birçok çocuk odasında yataklar genelde simetrik bir şekilde yan yana bırakılmaktadır. Bu uygulama genelde odaya estetik katmakla beraber odayı daha derli toplu göstermektedir. Peki, yatakları farklı köşelere yerleştirerek odayı farklı bir görünüme kavuşturmaya ne dersiniz ? Mesela yatağın bir tanesini pencere kenarına yerleştirip, diğer yatağı ise duvar kenarına yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde ortamda diğer mobilyalarda yer açmış olursunuz.

Dar Alanları İçin Yaratıcı Mobilyalar

küçük çocuk odalar için çalışma masası

Çocuk odanız dar veya küçük ise mümkün oldukça yerden tasarruf sağlayabileceğiniz fonksiyonel özelliklere sahip akıllı mobilyalar diye tanımlayabileceğimiz ürünler tercih etmelisiniz. Mesela duvara monte edilebilen katlanabilir bir çalışma masası tercih ederek yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kompakt Mobilya

üstü yatak altı çalışma masası ranza modelleri

Biliyorsunuz günümüzde iki çocuklu aileler , hem çocuk odasının yeteri kadar geniş olmadığından dolayı, hem de daha kullanışlı olduğundan dolayı mobilya seçimini ranzadan yana yapmakta. Gün geçtikçe ranzalara olan talep attığından dolayı üreticilerde ihtiyaçları daha iyi karşılamak adına rahat ve konforlu yatak alanların dışında işlevsel özelliğe sahip ranzalar üretmekte. Altı çalışma masalı ranzalar gibi.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

u tipi mutfaklar için köşe dolapları

Kullanışlı Köşeli Mutfak Dolapları

hulahop çerçeve yapımı

Hulahoptan Çerçeve Yapıyoruz