Huzurlu Bir Ev Ortamı İçin Dekorasyon Önerileri

Şuan içinde yaşadığımız pandemiden dolayı evimizde kalmak zorunda kalıyoruz. Gün geçtikçe Corona Virüs salgının hızlı bir şekilde yayılması ile birlikte evlerde kalmamız bize önemli bir noktayı hatırlatmış durumda. Mutlu, huzurlu ve konforlu bir ev bizim sığınacağımız en son limandır. Bugünlerde huzurlu bir evin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlamış durumdayız. Peki yaşam alanlarımızı daha konforlu ve huzurlu bir ortam yaratmak için ne yapmalıyız ?

Gelin, birlikte yaşam alanlarımızı hem huzur verici bir ortam, hem de daha konforlu bir mekan hem de ruhumuza iyi gelecek bir atmosfer için neler yapabileceğimizi bir bakalım.

Evin Ortak Noktası Oturma Odası

Tüm aile bireyinin bir arada olduğu birlikte kaliteli vakit geçirdiği ortak alanlardan biri oturma odasıdır. Aile bireylerin ortak noktası olan oturma odasını dizayn ederken hem trend tasarımları göz önünde bulundurup, hem de zevkimize hitap edecek tasarımları göz önüne alarak oturma odamızın çizgisini belirlemeliyiz. Huzurlu ve konforlu bir oturma alanı için kişisel detaylara yer vermekte fayda var. Diyelim ki odada çalışmayı düşünüyorsunuz. Çalışma cihazlarınızı hızlı bir şekilde erişmenize yardımcı olacak pratik mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Önemli

oturma odası aydınlatma önerileri

Konforlu ve huzur verici bir ortam için aydınlatma son derece önemlidir. Mekanda iyi bir aydınlatma yapmak için mekanı nasıl kullanacağınız da önemlidir. Mesela film seyrederken fazla bir aydınlatmaya ihtiyacımız olmazken, çalışma yapacağımız sıra güçlü bir ışıklandırmaya ihtiyaç duyabiliriz.

oturma odası perde seçimi

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için perdeler büyük bir rol oynamakta. Gün ışığından istediğiniz miktarda yararlanmak için farklı kalınlıkta ve renklerde perdeler arasından seçim yapıp, hem odanızı aydınlatırsınız hem de odanızın dekorasyona farklı bir görsellik ve estetik katmış olursunuz.

Hayatımızın Merkezi Televizyon

Her ne kadar elimizden cep telefonlarımızı, dizüstü bilgisayarlarımızı ve tabletlerimizi bırakmasak bile televizyon hala yaşam merkezimizin konumunda durmakta. Biliyorsun günümüzde televizyonlar multimedya merkezi haline dönüşmüş durumda. Bu ayrıntıyı göz önünde tutarak televizyon yerleştirmek için seçeceğimiz tv ünitesi yada tv sehpasını seçerken televizyon kullanma alışkanlıklarımıza göre belirlemekte fayda var.

Bir yanıt yazın