10+ Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home Ofis Dekorasyon!

Home ofise dekorasyonu başlığımızda, son günlerde yaşanan evden çalışma durumunda verimli ve konforlu bir alan yaratmanız için sizlere 10 ipucu vereceğiz.

 

Bu günlerde evden çalışıyorsanız, mutfak masasında, yemek odasında veya hatta kanepede çalışmak çok kolaydır, ancak özellikle yakınınızda çocuklarınız veya daha fazla akrabanız varsa, konsantrasyon ve verimlilik açısından kesinlikle iyi bir fikir değildir. Ve belirli bir alanı tanımlamanın ve tasarlamanın zamanı gelmiştir. Böylece rahat ve verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu ipuçları size mükemmel bir ev ofisi oluşturmak için anahtarlar verecektir.

 

Evde çalışmak için ideal bir yer ayarlamak, profesyonel çalışmalarınızı geliştirmek söz konusu olduğunda sizi daha verimli hale getirecektir.

Ve iş gününüzü bitirdiğinizde, bu mükemmel okuma köşesiyle, en sevdiğiniz kitaba geri dönme fırsatı verir.

 

Bugün yaşadığımız  belirsiz koşullar, çoğu insanı, işlerinin onlara izin verdiği ölçüde, ofisi eve taşımaya zorladı. Bunların büyük bir kısmı evde çok fazla zorlandı. Okulların ve üniversitelerin kapanmasıdan dolayı çocukların evde olması, çocukların gürültüsü, televizyonlar gibi elektronik cihazların varlığı ya da mutfakta bir şeyler atıştırmak için sandalyeden kalkma cazibesiyle mücadele etmek. Evde çalışanlar tüm bu zorluklarla mücadele etti.

Evden çalışmak isteyen herkesin yapması gereken ilk şey, aktivitenizi en uygun ve rahat bir şekilde geliştirmek için ideal bir alan aramaktır. Sosyal medyada bu yönde çok fazla örnek oluşmaya başladı. Konuyla ilgili detaylı bir çalışma yaptık ve sizlere sunduk.

İdeal olan, çalışma ortamınızı bağımsız bir odaya, mümkünse ortak alanlardan ve çocuk odasından uzak bir yere yerleştirmektir, ancak dikkatli olun, bu teoridir, çünkü çocuklarınız küçükse onlara yakın olmanız gerekir, bu nedenle size sunduğumuz ipuçlarını koşullarınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza uyarlamak zorunda kalacaksınız. Aynı şekilde, bu istisnai durumun ortasında, çalışma alanınızı oluşturmak için ihtiyacınız olan unsurları elde etmek için tüm kaynaklara sahip olmayacaksınız, ancak yaratıcılığınızı keskinleştirmenizi ve yeni ‘ev ofisinizde‘ yeniden kullanmak için evde sahip olduğunuz eşyalardan en iyi şekilde yararlanmanızı öneririz.

 

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Kitapları ve diğer öğeleri yerleştirmek için raflar yerleştirmek mantıklı olacaktır. Küçük çocuklarınız varsa (özellikle her zaman yanınızda olmayı tercih eden en küçükler), sık sık dikkat dağıtıcı bir kaynak olsalar da, orada iki sandalyeli küçük bir masa yerleştirebilirsiniz, böylece bunun için tasarlanmış bir alanda çalışmaya alışırlar. Bu şekilde, çalışmaya çalışırken ödevlerini yapabilir, çizebilir veya el sanatları yapabilirler.

Kendinize iyi bir ışık alın

Çok basit ve açık bir şey, odanın yönü güneşe bakmıyor olabilir. Görmede zorlanmamak ve ekrandaki yansımaları önlemek için yerleştirilen ışığı bir pencere yakınına koymak gerekir. Ev dekorasyonu ve tadilatında aydınlatma uzmanları, evdeki çalışma alanınızın birden fazla ışık noktasına sahip olmasını tavsiye ediyor.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Harmonik renkler ve kokular

Sakinliği ve konsantrasyonu kolaylaştırmak için, çok tiz olmayan bir ortamda olmak önemlidir. Duvarlar, işe başlamak ve çalışmak söz konusu olduğunda sizi motive eden ve ilham veren bir renk olmalıdır. Ayrıca, ofisinizin mobilya ve unsurlarının geri kalanıyla uyum sağlamanız önerilir. Beyaz asla başarısız olmaz ve alanın temiz ve net görünmesine yardımcı olur, konsantrasyonu en çok tercih eden şey mavidir ve kırmızı ve turuncu renkteki bazı detaylar yaratıcılığı tetikler.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Öte yandan, zihinsel aktivitenizi ve ruh halinizi de etkileyen kokular vardır. Hafıza ve iyi bir ruh hali için narenciye aromaları, enerji için nane ve pozitivizm ve yorgunluk için biberiye ve yasemin.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ergonomi, çok önemli

Bilgisayarınız önünüzde olmalı, kol ve bilek desteği sağlamanız önemli. Boynunuzu ve ya gövdenizi döndürmeden çalışmanız gerekir. Ekranı mümkün olduğunca uzağa, en az 40 cm mesafeye yerleştirmelisiniz.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Tabii ki, iyi bir masa ve iyi bir sandalye bir zorunluluktur. Yapabiliyorsanız, bilgisayarın kullanımına bağlı olarak, önünde çok fazla zaman harcayacağınızı, telefonda konuşacağınızı veya çok fazla not alacağınızı göz önünde bulundurarak bir masa seçin; önemli olan, önkolları destekleme gereksinimini karşılamanıza ve bacaklarınızı uzatmanıza veya biraz yükseltmenize izin veren 75 cm veya daha fazla bir modele sahip olmanızdır (bir ayak dayanağı yerleştirmek iyi bir fikirdir); çok önemli olan, kabloların geçişi için açıklıklara sahip olmasıdır. Buna ek olarak, hareket için iyi bir kapasite üreten, oturma şeklini değiştirmek için yükseltilebilir olabilmesi önemli.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Sandalye mi? Sırtlığı uyumlu, alt sırtınızı korumak için geniş olan ve iyi bir kol dayanağına sahip, yüksekliği ayarlanabilir ergonomik bir model öneririz. Tekerlek tabanı da kolayca hareket ettirmeye yardımcı olacaktır.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Tablonun yüksekliğini ayarlayarak, ekranın üst kenarının göz hizasında veya biraz altında olduğunu kontrol edin, klavyeyi masanın kenarında olmayacak şekilde yerleştirin (klavye ile masanın kenarı arasında bilekleri desteklemek için en az 10 cm olmalıdır) ve fareyi kullanmak için yeterli alan olduğundan emin olun. Yazıcı, hoparlörler, belge tepsisi gibi malzemeleri çalışırken sizi rahatsız etmeyecek şekilde bir alana yerleştirin.

 

Alanınızı iyi organize edin

Düzen, iyi koşullarda çalışmak, konsantrasyon ve yaratıcılığın artması için gereklidir. Kullandığınız malzemeleri zevkinize ve tarzınıza göre ofisinizde dekore ilham edebilirsiniz. Notlar ve fotoğrafları bir şekilde asmak için bir pano düzenleyebilirsiniz. Ayrıca size iyi anılar getiren ve sizi pozitif enerji ile dolduran nesneler ve dekoratif öğeler de yerleştirebilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

İsterseniz, çalışma alanınıza bazı tablolar asabilirsiniz. Önemli olan masanın duvara bakmaması gerektiğidir. Arkanızda duvar olması sizi güvende hissettirir ve tüm oda alanına hakimiyetinizi sağlar.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Bir diğer önemli detay da doğal ahşap mobilyalar kullanmaktır. Enerjinizi yükseltir ve daha hızlı çalışmanızı sağlar.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

İletişim ve işbirlikçi çalışma

Sanal toplantıların tablolar arasında olması yalnızlıktan kaçınmanın bir yoludur, ilişkiyi ve mutluluğu arttırır.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Rahatlatıcı bir köşe oluşturun

İnsanların iş aktivitelerine rahatlama anları eklerlerse daha üretken ve yaratıcı oldukları kanıtlanmıştır. Bu nedenle yumuşak bir ortam yaratmayı öneriyoruz. Okumak ve rahatlamak için küçük bir alan, bir huzur ortamı elde etmek, saatlerce yalnız çalışacağınızdan ihtiyacınız olacak bir şey.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Yeşil bir dokunuş

Masanıza küçük bir bitki koymanın sizi daha üretken hale getirebileceğini biliyor muydunuz? Böylece, bitkilerin varlığı bile inanılmaz faydalar getirebilir: canlı bitkiler ve taze çiçekler dikkat ve konsantrasyonu artırır ve günlük faaliyetleri gerçekleştirmek için daha fazla enerji ile daha sağlıklı hissettirir. Ayrıca masanız daha temiz ve güzel tutmanıza vesile olur.

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri
Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Sürdürülebilirlik ev ofisinizde

Çevreye olan bağlılığınızı unutmayın. Geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmanız, plastiklerden kaçınmanız ve kağıt gibi malzemelerin kullanımınız tavsiye edilir. Aynı şekilde, aşırı elektrik tüketimini önlemek için led ışıkları takmak ve çalışma alanınızda olmadığınızda gereksiz yere enerji harcamamak için tüm ekipmanı kapatmak iyi bir fikirdir.

 

Birkaç öneri de bizden!

Pijamalarınla kalıp ofise gidiyormuş gibi Giyinme.

O gün için önerilen tüm hedefleri zamanında karşılamaya çalışmak için bir rutin ve çalışma programı oluşturmak çok önemlidir.

TV’yi veya rahatsız edici herhangi bir arka plan cihazını kapatın.

Arada bir sandalyeden kalkın ve evin etrafında yürüyün ya da çamaşır yıkamak, evi temizlemek ve süpürmek gibi işler yapın. Ev işleri zihni temizlemek, bacakları hareket ettirmek ve germek için iyidir.

Elinizde sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun (fındık, taze meyve, çiğ havuç, tam tahıllı kurabiye).

Şimdiler covıd-19 ile nedeniyle dolaşmak mümkün olmasa da, biraz hava almaya çalışın (teras, bahçe, balkon, pencere).

Bir köpeğiniz varsa, günde birkaç kez yürüyüşe çıkın.

Evde virüsle hapsedilme durumunun ötesinde, evden ayrılmak ve zihninizi temizlemek için başka aktiviteler (spor salonuna gitmek, yürümek, koşmak, yoga/pilates dersleri ve ya mümkünse çocuklarınıza öğle yemeği almaya gidin.

Ve çok önemli bir şey, nasıl duracağınızı bilmek, ne zaman çalıştığınızı ve ne zaman boş zaman veya rahatlama aktivitesine başlamanın zamanı geldiğini açıkça ayırt etmek en önemlisidir.

Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=wXAqGxPWeOE

Bir yanıt yazın