in ,

Evlerde LED Aydınlatma Dizaynı

ev dekorasyonunda led ışık kullanımı

Dış dekorasyon aydınlatmalarında görmeye alışkın olduğumuz led aydınlatmalar, şimdilerde iç dekorasyon aydınlatmalarında oldukça popüler olmaya başladı.

Dış dekorasyondan iç dekorasyona doğru hızlı bir geçiş yapmaya başlayan bu ışık uygulaması başta yatak odaları olmak üzere genç odalarında, salonda ve mutfak alanında kendine yer bulmaya başladı. Tabi sadece bu alanlarla sınırlı değil. Evini farklı ışık oyunları ile farklı bir ambiyans oluşturmak isteyenlerde evin farklı alanlarında led aydınlatma sisteminden yararlanmaktalar.

Evlerde led aydınlatma tasarımların nasıl duracağını gözünüzde biraz daha iyi canlanması için görseller eşliğinde konumuza devam edelim.

Yaşam alanlarınızda masalcı bir atmosfer oluşturmak için işe evin antresinden başlayabilirsiniz. Antrenin tavanında gökyüzündeki yıldızları yansıtarak mekanda farklı bir ışıklandırma oluşturabilirsiniz. Antre tavanına alçıpan uygulaması yaparak kabloları aydınlatmanın özel bir şekil almasını sağlayabilir, aynı zamanda kablo kirliğini de önleyebilirsiniz.

Eğer evinizin tavanı alçak ise, tavanın daha yüksek gibi görülmesini sağlamak adına led aydınlatma sisteminden yararlanabilirsiniz. Evinizin atmosferinde daha farklı bir ambiyans oluşturmak adına led aydınlatmaları, dilerseniz zemine yakın uygulayabilirsiniz. Farklı bir dizayn için yapabileceğiniz diğer bir uygulama ise kapı üzerinde led aydınlatma uygulaması olacaktır.

modern salon led aydınlatma modelleri

Evinizin tavanı yüksek ise, bu durumda da şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Yüksek tavanda led aydınlatmaya eşlik edecek bir avize yada sarkıt lamba tercih ederek tavan dekorasyonuna estetik katabilirsiniz.

değişik led aydınlatma uygulamaları

Özellikle yurt dışında popüler olan, ülkemizde ise git gide yaygınlaşmaya başlayan gölge ışık oyunları ile duvar dekorasyonunuza değişik bir uygulama yapabilirsiniz. Gölge ışık oyunu ile duvarınıza farklı desenler uygulayacak led lambalarını dilerseniz aydınlatma firmalarından dilerseniz de yapı marketlerinden temin edebilirsiniz.

İster evinizin antresini isterseniz de evinizin farklı bir mekanını daha aydınlık, daha ferah ve daha geniş göstermek için açık renk spotları led aydınlatmalar ile destekleyebilirsiniz.

yatak odası led aydınlatma uygulamaları

Yaşam alanınızın dizaynında klasik çizgi hakim ise klasik çizgiye hitap eden led aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısından küçük bir öneride bulunalım. Tavan dekorasyonunuza yuvarlak dekoratif bir alçıpan yaptırıp, bu alanı zevkinize göre led aydınlatma ile ışıklandırabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

jumbo marble yemek takımı

Yaz Sofraları İçin 5 Farklı Öneri

Arzum Natura Serisi ile Mutfaklarda Doğa Esintisi