Evinizi Isıtacak Şömine Modelleri

Kış soğuklarını iyiden iyiye hissettiğimiz bugünlerde hepimiz fark bir biçimlerde evlerimizi ısıtıyoruz. Kimimiz odun sobasıyla, kimimiz doğal gazla, kimimiz klima ile kimizi ise elektrikli sobayla ısınıyoruz. Tabi bunların dışında bir de şömine var. Şömineler sadece etrafa yaydığı ısı ile değil, bulunduğu mekana kattığı hava ile de kışın ısınmanın en keyfili durumlarından biri diyebiliriz.

Tabi şömine değince, ilk etapta aklımıza, hemen lüks evler, kar tatili yapılan otellerde başka bir yerde olmayacakmış gibi bir düşünce gelebiliyor. Peki sizlere desek ki, günümüzde evimize şömine yaptırmanın maliyeti ile kaliteli bir klima taktırmak arasındaki maliyet fazla yok desek, ne dersiniz ? Şimdi kısa bir süreliğine arkanıza yaslanın görünümü ile yaşam alanınıza estetik katacak, yaydığı ısı ile evinizi ısıtacak olan birbirinden farklı şömine modellerini inceleyelim.

Klasik Tarzda Şömineler

şömine modelleri 2020

Yukarıdaki görselde klasik tarzda tabir edebileceğimiz aynı zamanda modern bir görünüme sahip bir şömine görmekteyiz. Görüldüğü üzere iki sütun arasında kalmış olan alana bir duvar gömülü , bir kısmında ise duvarlardan çıkıntı şekillerde bulunan bu şömine modelinde, metal çerçeve ve korumalıklar kullanılarak modern bir görünüm oluşturulmuş.

Camlı Şömine

değişik şömine tasarımları

Yeni yeni gün yüzüne çıkmaya başlayan aynı zamanda modern bir oda bölücü olarak da kullanılabilecek camlı şömine tasarımların albenisi gün geçtikçe artmakta. Piyasada U tipi şömine olarak da bilinen bu model, klasik duvara gömülü şöminelerden daha fazla alanı ısıtmaktadır.

Zemine Gömülü Şömine

yeni sezon şömine tasarımları

Genelde şömine sanki duvardan başka yere monte edilmezmiş gibi düşünülür. İşte bu düşünceyi bozan bir tasarım görmekteyiz. Bu görselde görüldüğü üzere hem mekanı ısıtmak, hem de mekana farklı bir estetik katmak adına, şömineyi zemine gömmüşler.

Duvar Tipi Şömine Soba

duvara monte şömineler

Bazı teknik gelişmelerden faydalanarak şöminelerin çok yakın akrabaları olarak bilinen sobalar ile yakınlaştığı zaman zaman birbirlerinin alanlarına giren ürünler ortaya çıkmaktadır. Bu ürünlere iyi bir örnek olarak duvar tipi şömine sobalarını gösterebiliriz.

Soba Tipi Şömine

soba tipi şömine modelleri

Yuvamda şömine sıcaklığın olmasını istiyorum ama bir taraftan da evimde fazla tadilat yapmak istemiyorum, diyenlerdenseniz , sizlere soba tipi şömineleri önerebiliriz.

Bir yanıt yazın