Evinize İlkbahar Tazeliğini Getirecek Fikirler

Nisan ayı ile birlikte doğa birbir ilkbahar güzelliğini göstermeye başladı. Taze bir bahar , daha canlı renkler, mis çiçek kokuları çevreyi sarmış durumda. Doğa bugünlerde ilkbaharını yaşarken, bu güzelliği bizde evlerimizde yaşatalım, istedik.

Evde kaldığımız bugünlerde bir taraftan evin modunu değiştirmek , bir taraftan da kendi enerjimizi yükseltmek adına baharın tazeliğini ve güzelliğini evinize getirmeye hazır mısınız?

Yaşam Alanlarınıza Baharı Getirecek Fikirler

Duvarlarda Renk Değişimi

geometrik duvar kağıdı desenleri

Odayı canlandırıp, harekete geçirmenin yollarından biri duvarlardan geçer. Odanın sadece bir duvarının rengini değiştirerek yada duvar kağıdı uygulaması yaparak odada yeni bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Tabi bu uygulamayı yaparken seçeceğin boya renginin yada duvar kağıdının diğer duvarlara hakim olan renkle uyum içinde olması gerektiğini unutmayın.

Duvarlarınızı canlandırmak için yapabileceğiniz diğer bir uygulama ise duvara çerçeve asmak olacaktır. Mesela basit bir çerçevenin içerisine sizin enerjinizi yükseltecek renkler ve desenlerden oluşan bir resim yerleştirip, asabilirsiniz.

Ev Tekstil Ürünleri

Baharın tazeliğini yaşam alanlarınıza yansıtmanın en güzel yansımalarını ev tekstil ürünleri ile yapabilirsiniz. Örneğin oturma grubunuzun üzerine taze bahar dallarının olduğu koltuk örtüleri serebilirsiniz. Koltuklarınıza hareketlik katmak adına doğa desenli dekoratif yastıklar yerleştirebilirsiniz. Yatak odanız için kullanacağınız nevresim, pike ve yatak örtüsünü seçerken renkli ve canlı desenleri tercih edebilirsiniz.

Mobilyalarda Yer Değişimi

ev dekorasyon önerileri

Evinizin havasını değiştirmenin en pratik yollarından biri mobilyaların yerini değiştirmek olacaktır. Diyelim ki, köşe koltuk takımınızın köşesi değişebiliyor. Hemen köşesini değiştirip odaya değişik şekilde konumlayabilirsiniz. Değiştirme şansınız varsa televizyon ünitesinin yerini değiştirebilirsiniz. Unutmayın, tebdili mekanda ferahlık vardır.

Küçük Dokunuşlar Odanın Atmosferini Değiştirir

dekoratif aksesuarlar 2020

Konsolun üzerine yerleştireceğiniz dekoratif bir kase, salon dekorasyonuna eşlik edecek bir aksesuar anında ortamın atmosferini değiştirecektir. Eğer mekanda fazla aksesuar olduğunu düşünüyorsanız, aksesuar sayısını azaltarak bahar tazeliğini mekanınıza yansıtabilirsiniz.

Evinize Yeni Bir Nefes Katın

ilkbahar tazeliği getirecek fikirler

Yaşam alanınıza taze bir nefes getirmek isterseniz, bu konuda bitkiler ve çiçekler sizi seve seve eşlik edeceklerdir. Şuan için evinizde bulunan bitkileri cam bir vazoya yerleştirip mekana farklı bir yorum katabilirsiniz. Eğer bitkilerin bakımında zorlanırım , diyenlerdenseniz gerçeğine çok yakın olan suni bitkileri de tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın