in

Eviniz İçin Dekorasyon Önerileri

oturma odası renk kombinasyonları

” Değişmeyen tek şey, değişimdir ” sözünden yola çıkarak, bugünlerde ev dekorasyonlarında yeniliğe gitmeyi düşünenler işleriniz bir tık olsun kolaylaştırmak için dekorasyon ipuçları paylaşalım, istedik.

Şöyle mevcut olan ev dekorasyonu gözden bir geçirelim. Birde yakın çevremizdeki kişilerin ev dekorasyonların ev dekorasyonlarını bir düşünelim. Neredeyse çoğu evin dekorasyonu neredeyse birbirinde çok benzemekte. Hazır yaşadığımız alanın çizgisini yenilemeyi düşünüyorken, görsel açıdan estetikli, günümüzün çizgisine hitap eden, daha önceki çizgilerden biraz daha farklı bir çizgi oluşturmak için birazdan paylaşacağımız önerilerin işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Ev Dekorasyonu İçin İpuçları

Evinizin tarzı ne olursa olsun, şuan için hayalini kurduğunuz evi, gerçeğe dönüştürmek için bilmeniz gereken birkaç temel kural var.

📌Oranlara Ve Dengelere Dikkat Etmelisiniz !

köşe koltuk takımı dekorasyon örnekleri

Dekorasyonunuzun göz estetiğine hitap etmesi için mobilyadan aksesuara , halıdan aydınlatmaya kadar her detayın belli bir oran ve denge içinde olması oldukça önemli. Konu biraz daha detaylandırmak için şöyle bir tablo oluşturabiliriz. Diyelim, köşe takımınızın arkasındaki duvara bir tablo asmayı düşünüyorsunuz. Asacağınız tablonun boyutunun köşe takımınızın 3’te 2’si olarak ayarlayarak odada bir orantı oluşturabilirsiniz.

Seçtiğiniz Duvar Renginin Odada Büyük Bir Etkisi Var

oturma odası renk kombinasyonları

Duvarlarımız için renk seçimi yaparken her ne kadar ilk etap da gözümüze hoş gelen rengi tercih etsek de bazı kriterleri göz önünde bulundurmamız gerekir. Bu kriterler arasında öncelikle mekanda nasıl bir atmosfer oluşturmak istediğimize iyi karar vermeliyiz. Mekanda yer alan mobilyaların rengini ve mekanın gün ışığını ne kadar aldığını göz önünde tutmak gerek. Bu kriterleri göz önünde tutarak mekanda görsel bir bütünlük ve ahenk oluşturabilecek duvar boyası renkleri arasından seçim yapmalıyız.

Mekanda Mutlaka Bir Odak Noktası Oluşturmalısınız

şömineli tv ünitesi tasarımları

Alışagelmişliğin bir tık dışına çıkmak için aynı zamanda görsel bir estetik oluşturmak için bir odak noktası seçmelisiniz. Odak noktası seçimi için bizim size önerimiz mekanda bir duvar belirlemenizdir. Belirlediğiniz bu duvarı tv ünitesi olarak kullanabilirsiniz. Mekanda romantik bir ambiyans oluşturmak için ister taş şömine yaptırabilirsiniz, isterseniz de hem ısınma amaçlı hem de görsel amaçlı duvara monte elektrikli şömine yerleştirebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

dekoratif yuvarlak ayna yapımı

Deri Askılı Yuvarlak Ayna Yapıyoruz !

evde enerji tasarrufu

Evde Enerji Tasarrufu Nasıl Sağlanır?