Evi Dağınık Gösteren Dekorasyon Hatası

Ev dekorasyonunda yaptığımız bazı küçük hatalardan dolayı, evimiz olduğundan biraz karışık görünebilir. Bu hataları nelerdir, diye soracak olursanız, hemen adım adım dekorasyon alanında yaptığımız bazı hatalardan kısa bahsedelim.

Evimizi Dağınık Gösteren Bazı Dekorasyon Hatalar

Aksesuarları Karışık Bir Şekilde Yerleştirme

Yaşam alanımızın çizgisine estetik katsın diye kullandığımız bazı ev süsleri ve aksesuarlarını düzenli bir şekilde yerleştirmediğimizden dolayı, estetik açısından pekte güzel bir görünüm olmamakta. Bu karışık görüntüyü oluşturmamak için şöyle bir yol izleyebilirsiniz.

evinizin dağınık görünmesini önleyecek ipuçları

Diyelim ki, masaya aksesuar yerleştireceksiniz. Bu aksesuarları üçlü olacak şekilde gruplandırın. Bu gruplama sayesinde ortamda bir odak noktası da oluşturmuş olursunuz.

Tablolara Dikkat !

Duvar dekorasyonu için tercih edilen tabloların, duvardaki konumu estetik açısından oldukça önem taşımakta. Duvar için doğru boyutta olmayan, rastgele asılmış olan tablolar, mekanın kaotik görünmesine neden olur. Bunun önüne geçmek için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Öncelikle tercih edeceğiniz tablo duvara uygun olmalı. Duvarınızın boyutuna göre, tablonuzun boyutunu seçmeye özen gösterin.

Halının Boyuttu Önemli

Kış dekorasyonların odak noktası olan halıları seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri halının boyutudur. Oturma odanız yada salonunuz için halı sererken, mobilyalarınızın ön ayaklarının halıda olmasına özen gösterin.

Yastık Kılıfı Deyip , Geçmeyin

Bazen küçük bir ayrıntı olarak gördüğümüz ve üstünde fazla durmadığımız dekorasyon uygulamaları, evimizi olduğundan daha dağınıkmış gibi gösterir. Mesela yastık kılıflarını ele alalım. Dekoratif kırlent yada yastık kılıfınız kırışmış veya deforme olmuş ise bu durum odanın dağınık görünmesine neden olur. Böyle bir görüntü oluşturmamak adına kırışmayan kumaş kılıfları seçin.

Ah Şu Açıkta Kalan Kablolar

Bir taraftan televizyon kabloları, bir taraftan bilgisayar kabloları derken, bir bakmışsınız ki etraf kablodan geçinmiyor. Açıkta kalan her kablo, estetik açısından da pek güzel görünmemekte. Bu sorunu ortandan kaldırmak adına , mümkünse kabloları, dolap yada masasının arkasına düzenli bir şekilde yerleştirilmeli. Görsel açıdan mekana estetik katmak içinde kablo düzenleyicileri ve saklayıcılarından yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?