Evde Bakımı Kolay 4 Bitki

İster evinizin iç mekanında isterseniz de evinizin dış mekanında kolaylıkla bakımını yapabileceğiniz yaşam alanlarınızın atmosferinde doğal mis gibi kokuların saracağı bitkileri sizler için seçtik.

Eğer evinizin dekoruna eşlik edecek aynı zamanda doğanın güzelliğini yansıtacak evde bakımı kolay bitkiler arıyorsanız, şu bitkileri düşünebilirsiniz.

Aşk Merdiveni

evde yetiştirilebilecek bitkiler aşk merdiveni

Hem evinizin balkonunda hem de evinizin içinde rahatlıkla bakabileceğiniz bitkilerin ilk aşk merdivenidir. Aşk merdivenin köklerini ıslak tuttuğunuz sürece bakımı en kolay bitkiler arasında yer alır. Bu bitki hakkında bilmeniz gereken diğer bir husus ise eğer bulunduğu mekanda yeteri miktarda nem yok ise yaprakları hemen sarıya dönüşmeye başlar. Bu nedenle yapraklarını sık sık ıslatmayı ihmal etmeyin.

Arapsaçı Çiçeği

bakımı kolay bahçe bitkileri arapsaçı çiçeği

Arapsaçı çiçeğinin yaprakları minik gözyaşlarını anımsatır. Bu bitkide nemi çok sevdiğinden dolayı teraryumlarda çok kullanılmaktadır. Eğer saksıda istiyorsanız, yaprakları kenarlardan uzayacağı için tavana asılan saksıları kullanmanızı öneririz. Son bir not ; toprağını her zaman nemli tutun.

Selaginella ( Süs Yosunu )

ev saksı bitkileri selaginella

Yaşadığınız alanda tropik bir ambiyans oluşturacak olan Selaginella diğer adı ile süs yosunu teraryumlarda tercih edilen bu bitkiyi tavandan sarkan saksılarda kullanabilirsiniz. Süs yosunun toprağı daima ıslak olmalı. Toprağını sık sık kontrol edip, kuruduğu zaman sulamalısınız ve ıslak muhafaza etmelsiniz. Bu bitki uzun süre direkt güneşte olmayı sevmez.

Papirüs

bakımı kolay saksı bitkileri papirüs

Şu ana kadar evde yetiştirmiş olduğunuz bitkileri çok suladığınızdan dolayı solduğundan dolayı atmak zorunda kaldıysanız, bir çalı görünümde olan papirüs bitkisi tam sizlik, diyebiliriz. Tropik bitkilere ne kadar su verirseniz verin, köklerinde herhangi bir çürüme olmuyor. Toprağını daima ıslak tutmalısınız. Bu bitki nemi sever, bu nedenle bitkinin yapraklarını her gün ıslatmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın