in

Ev Temizliğinde Elma Sirkesi !

ev temizliğinde elma sirkesi nasıl kullanılır

Salatalara farklı ve lezzetli bir aroma katan, bazen kişisel temizliğimiz de kullandığımız elma sirkesini ev temizliğinde de kullanabileceğimizi biliyor musunuz ?

Doğal bir temizlik ürünü olarak bize oldukça faydası olacak olan elma sirkesini hangi alanlarda nasıl kullanıldığını birçok kişi biliyordur. Biz hem bilmeyenler için hem de bilenlerin de bilgilerini tazelemek için birkaç öneride bulunalım, istedik.

Ev Temizliğinde Elma Sirkesi

📌 Mutfakta Elma Sirkesi Nasıl Kullanır ?

Genelde sebze ve yeşillikleri iyi temizlemek için biraz sirkeli suda bekletiriz. Salataların lezzetini artırmak için sosuna birkaç damla sirke bırakırız. Peki, bunun dışında mutfakta elma sirkesini nasıl kullanabiliriz ? Bulaşıkları parlatmak için kullanabilirsiniz. Bulaşıkları ister elinizde yıkayın, isterseniz de bulaşık makinesinde yıkayın. Her iki durumda da bulaşıklarını muazzam bir parlaklık vermek için elma sirkesi kullanabilirsiniz.

📌 Evin Genel Temizliğinde Elma Sirkesi Kullanabilirsiniz

  • Evi mikroplardan arındırmak için elma sirkesi oldukça etkilidir. Yerleri silerken hazırlamış olduğunuz suyun içine az miktarda sirke bırakıp, yerleri silebilirsiniz. Sirkeli su ile yerleri sildiğiniz de zeminin daha parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz. Evdeki negatif enerjiyi de almaya yardımcı olur.
cam temizliğinde ne kullanılır
  • Camları ve aynaları ne kadar temizlerseniz temizleyin, ne kadar silerseniz silin bir türlü istediğiniz parlaklığa ulaşamıyor musunuz ? Ayna ve cam yüzeylerinin daha parlak bir görünüme kavuşması için elma sirkesi ile silebilirsiniz. Bu temizleme yöntemi ile cam ve aynalar uzun süre toz tutmaz, hem de daha parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.
  • Avizeleri tozdan arındırmak ve ışıl ışıl yanmasını sağlamak için cam aksesuarlarınızın daha parlak görünmesini sağlamak için temizleme suyunun içerisine birkaç damla elma sirkesi bırakmanız yeterli olacaktır.
  • Mobilyalarınızın tozunu alırken bir taraftan da derinlemesine bir temizlik yapmak için hazırlamış olduğunuz ister duru suyun içerisine isterseniz de deterjanlı suyun içerisine birkaç damla sirke bırakmanız yeterli olacaktır.
halı temizliğinde elma sirkesi
  • Halı lekelerini temizlemek ve kalıntılarını gidermek için sirkeden yararlanabilirsiniz. Halı temizliğinde elma sirkesini şu şekilde kullanabilirsiniz. Elma sirkesini ve tuzu iyice karıştırarak macun haline getirin. Macun haline getirmiş olduğunuz bu karşımı halının lekeli yerlerine sürüp 20 dakika bekletin. Daha sonra durulayın.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mavi Renk Salon Dekorasyon Örnekleri

çatılı bebek mobilyaları

Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri