in ,

Ev İşlerinizi Kolaylaştıracak Tüyolar

ev işini kolaylaştıracak pratik bilgiler

Sevgili hanımlar, ev işlerinizi kolaylaştıracak birbirinden farklı pratik bilgiler ile sizlerleyiz.

Ocakta oluşan lekeler nasıl giderilir ?

Tıkanan lavabo nasıl açılır ?

Tül perdeleri kırıştırmadan nasıl yıkayıp, asabilirim ?

Günlük ev işlerimizde karşımıza çıkan ilk etapta büyük bir sorunmuş gibi görünen ev işleri son derece basit yöntemlerle çözebiliriz. Ev işlerinizi biraz olsun, kolaylaştırmak adına şuraya bir kaç tane pratik bilgi paylaşıyoruz. Denemenizi tavsiye ederiz.

Ocak Temizliği İçin Sirke ve Tuz

Mutfak temizliği sırasında en çok vaktimizi alan üzerinde sürekli bir şeylerin kaynatılıp yapıldığı ocağın temizliğidir. Ocağınızın ve fırınınızın sürekli temiz olup, parlak görünmesi için bir kabın içine aynı ölçüde sirke ve tuz bırakıp, karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu sirkeli tuz karışımını ocağa ve fırına sürün. Ardından iyice durulayıp, yumuşak bir bezle kurulayın. Ocağınızın ayna gibi parladığını göreceksiniz.

Mikrodalgayı Temizlemek İçin Limonlu Su Yeterli

Yemek ısıtmak için kullandığınız mikrodalganın içerisinde zamanla sıçrayan yağlardan, yemek artıklarından dolayı mikrodalganın içi kirlenmeye ve kokmaya başlar. Fırının içini temizlemek ve kötü kokuyu yok etmek için bir fırın kabının yarısına kadar ılık limonlu su ile doldurun. Fırının için 3 – 4 dakika arası ısıtın ve çıkartın. Sonuç mu ? Mikrodalganızın içi limonlu suyun buharı sayesinde temizlenmiş ve hoş bir koku bırakmış olacak.

Tıkanmış Lavaboyu Açmak Çok Kolay

tıkanmış lavabo nasıl açılır

Zaman içerisinde lavabo ve eviyeler tıkanır ve tıkanmanın sonucunda istenmedik kokular etrafı sarar. Tıkanık olan lavaboyu açmak için yapmanız gereken , 1 litre sirke kaynatıp, içerisine iki avuç iri taneli tuz atıp, iyice karıştırın. Hiç beklemeden bu karışımı lavabo ve eviyenin içine boşaltın. Bu işlemi her ay bir kere tekrarlarsanız, faydasını daha çok görürsünüz.

Tül Perde Ütülemek İle Zaman Harcamayın

tül perde kırışmaması için ne yapmalıyız

Tül perdenizin düzgün durmasını istiyorsanız, şu yöntemi deneyebilirsiniz. Tül perdelerinizi yıkarken son durulama suyunun içerisine bir ölçü şeker ekleyin. İyice emmesi için 10 dakika bekleyin, ardından suyunu süzüp, kurutun. Perdenizin kumaş türüne göre ılık ütü yapıp, asmanız yeterli olacaktır.

Camları Parlatmak İçin Gazete Kağıdı

camlar nasıl parlar

Son olarak birde camlara el atalım. Cam ve aynaların parlaması için önce yumuşak bir bezi çok az bir deterjanlı suya batırıp, camı ve aynayı sil. Kurumasını beklemeden hemen gazete kağıdı ile hemen ovalayarak kurutun.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

evde jel mum nasıl yapılır

Evde Jel Mum Yapmaya Hazır mısınız ?

duvar dekorasyon trendleri 2021

Fark Yaratacak Duvar Dekorasyonları