in ,

Ev Dekorasyonunda Bu Hataya Düşmeyin

en çok yapılan dekorasyon hataları

Ev dekorasyonunda sık sık düştüğümüz hatalar !

Kimi zaman kulaktan dolma bilgilerle, kimi zaman etrafımızda gördüğümüz özendiğimiz bazı dekorasyon çizgilerini evimize yansıtmaya çalışmaktan dolayı bazı hatalara düşebiliyoruz.

Öncelikle şunu unutmamak gerek. Herkesin evi fiziksel açıdan farklıdır, ve herkesin zevki farklıdır. Sizin çok beğenerek aldığınız evinizin bir köşesine yerleştirdiğiniz bir obje, nesne yada evinizin çizgisini herkes beğenmek zorunda değil. Ama bazı kriterler var ki evin genel görünümünü rüküş gösterip, göz yorucu bir hal alabiliyor.

Yaşam alanlarımızın dekorasyonu oluşturacağımız sırada hangi hatalara düşüyoruz ? Daha göz estetiğine hitap eden sıcak bir yaşam alanı dekorasyonu oluşturmak için neler yapmalıyız ? Hemen aklınızdaki soruları cevaplayalım.

İlk etapta yapmanız gereken klasik mantıkları bir kenara bırakıyoruz. Bir taraftan evim güzel olsun, bir taraftan da ucuza mal olsun, fikri yanlış. Tabi şöyle istisnai durumlar olabilir. Birkaç parçayı ucuza getirmiş olabilirsiniz. Ama bu tüm evin için geçerli olamaz. Şöyle bir örnek vermek gerekir ise, evinize tadilat yaptıracaksınız. Ustada ve malzemede kısamaya çalışacağınız maddiyat nedeni ile bu size özensiz bir montaj ve kalitesiz ürün olarak evinize yansıyacaktır.

en çok yapılan dekorasyon hataları

Ev dekorasyonunda yapılan diğer bir hata ise yaşam alanlarımıza nasıl bir tarz oluşturmak istediğimizden emin olamamaktır. Gözünüzün önünde şöyle bir kare canlandırın. Bir salon düşünün, bu salonun bir tarafında minimal spor bir oturma grubu yer alıyor. Salonun diğer tarafında ise altın varaklı bir ayna mevcut. Bu zıtlıktan dolayı, salon görsel açıdan hiç de iyi görünmemekte. Eğer ne istediğimizden emin olursak, çizgimizin hatlarını daha iyi belirler, mekanımızı daha göz alcı bir estetiğe kavuşturmuş oluruz. Tabi şu önemli hatırlatmayı yapalım. Evinizin her odası , mekanı için farklı tarz oluşturabilirsiniz.

Son olarak bir de renk konusuna değinelim. Ev dekorasyonunda en çok düşülen hatalardan biri de renk seçimi ve kombinleridir. Tüm sevdiğiniz renkleri tek bir mekanda kullanmak zorunda değilsiniz. Çok rengin bir arada olduğu değişik tonlarda bir sürü aynı renkleri kullanmak karışıklık oluşturacaktır. Unutmayın aşırı renk yoğunluğu hem mekanı olumsuz bir görünüme neden olurken, hem gözünüzü yoracaktır.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

modern halı tasarımları

Halı Seçerken Bunlara Dikkat Edin

yemek odası tavan dekorasyonu

Yemek Odanızı Yenilemek İçin 6 Öneri