Ev Dekorasyonu İçin İlham Verici Fikirler

Yeni yıla lüks bir dekorasyonla girmeye hazır mısınız ? Şuan için mevcut yaşam alanlarınızın dizaynında yapacağınız birkaç küçük dokunuş ve değişimle, evinizin atmosferini değiştirebilir, elegan bir dizayn oluşturabilirsiniz. Ayrıntılar konumuzda 😉

Öncelikle lüks bir dekorasyon deyince hemen aklınıza , şatafatlı mobilyalar , lüksün simgesi olan altın varaklı aksesuarlar, klasik tarzda büyük kristal avizeler ve buna benzer kavramlar geliyorsa, bu kavramları aklınızdan hemen silmenizi öneririz. Bizim lüks kavramımız bunların biraz dışında.

Bizimkisi biraz daha kişiye özgü, yaşam alışkanlıklarını baz alan , daha samimi, daha öznel , daha sizlik ve keyifli olguları da bünyesine barındıran bir kavram.

ev dekorasyon fikirleri 2020

Şöyle bir düşünün yorucu bir günün ardından evinize geliyorsunuz ve hemen kendinizi yumuşacık ve konforlu kanepenize bırakıp, en sevdiğiniz dizinin veya programın yeni bölümünü keyifle seyrediyorsunuz.

Oturma odanızın, salonunuzun veya evinizin herhangi bir alanında sevdiğiniz birisinden size hatıra kalan özel bir mobilya dekorasyonunuzu tamamlıyor.

Gezdiğiniz yerlerden, şehirlerden ve ülkelerden hatıra olarak aldığınız aksesuarlarınızı ev dizaynın bir parçası haline getirmek için göz estetiğine hitap eden bir köşe oluşturabilirsiniz.

modern yuvarlak yemek masaları

Akşam yemeklerini özel yapan anlardan biri tüm aile bireylerin bir masa etrafında toplanıp, keyifli bir sohbet eşliğinde yemek yemesidir. Sizlerde akşam yemeklerinizi daha keyifli hale getirmek için yuvarlak bir masa etrafında toplanıp, birbirinizle göz teması kurarak akşam yemeğinizin tadına varabilirsiniz.

Evinizde mümkün oldukça canlı çiçek ve bitkilere yer vermenizi öneririz. Canlı bitkiler bir taraftan yaşam alanlarınıza pozitif enerji katarken, bir taraftan da estetik açısından da şahane bir tablo oluşturmaktadır.

yeni yatak odası aydınlatma modelleri

Mekan aydınlatmasında yapacağınız birkaç küçük ışık oyunları sayesinde farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Mesela dekorasyon algısında bir değişlik yapmak adına yaşam alanlarınızın farklı köşelerinde lokal ışık oyunları deneyebilirsiniz.

Evde kendinize lüks bir köşe dizayn etmeyi unutmayın. Bu köşe sizin kendiniz ile baş başa kalabileceğiniz. Bu köşede yeri geldiğinde müzik eşliğinde ruhunuzu dinlendirebileceğiniz, yeri geldiğinde mumları yakıp meditasyon yapabileceğiniz, yeri geldiğinde en sevdiğiniz romanınızı elinize alıp, en sevdiğiniz kahvenizi yudumlarken kitap okumanın keyfine varacağınız bir köşe olmalı.

Bir yanıt yazın