2021’nin Trend Dekorasyon Ürünleri

2021 yılında evlerimizi süsleyecek olan dekorasyon trendleri sizler için araştırdık. Yeni sezonunda trend olacak ürünler işlevsellikleri yanı sıra estetikleri ile göz dolduruyor.

Her alanda olduğu gibi ev dekorasyon alanında sürekli bir değişim ve yenilik içerisinde. Yaşam kalitemizi artırmak, monotonluk düzeyden kurtulmak adına, ara ara evimizin dekorasyona bazen küçük dokunuşlarla, bazen de büyük değişimlerle, evin atmosferinde değişiklik yaparak, daha sıcak, daha enerjimizi yükseltecek bir görünüme kavuştururuz.

Yeni bir yıla adım atmaya az bir zaman kala, yeni sezon trendlerinde neler olacak ? İşte bu sorunun cevabını sizler için açıklıyoruz.

Yeni Sezon Ev Dekorasyon Trendleri

Modern Seperatör Tasarımları

yeni trend ev dekorasyonları

Günümüzdeki mimari yapılara baktığımızda birçok dairede açık plan uygulamaların olduğunu görmekteyiz. Genelde mutfak ile salon yada oturma odası bir arada olabiliyor. İkisi bir arada olan iki farklı kullanım alanına sahip mekanları iki bağımsız alana ayırmak için farklı yöntemler kullanırız. Yeni sezonda açık planlı mekanlarda farklı bir işlevsel bölgelerin sınırlarını belirlemek aynı zamanda mekana derinlik kazandırmak adına sıradışı ve şık seperatörler göreceğiz.

Rustik Kapılar

rustik iç kapı modelleri

Önümüzdeki yılın dekorasyon trendlerinde çoğunlukla bir taraftan doğala dönüş, bir taraftan da geçmişe ve ham maddeye dönüş olacağını söyleyebiliriz. Bu noktayı göz önünde bulundurduğumuzda bu yıl rustik ve endüstriyel dizaynların ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu uygulamaları daha çok iç mekan kapı tasarımlarında daha çok yansımalarını göreceğiz.

Asma Tavan Işıklandırmaları

2020 asma tavan modelleri

En gözde iç mimari unsurlardan bir tanesi sizlerin de bildiği gibi asma tavan uygulamalarıdır. Şimdilerde yeni ve modern evlerin mimari yapısında birbirinden şık, zarif ve etkileyici asma tavan uygulamaları ile karşılaşmaktayız. 2021 yılında asma tavan uygulamalarında tavan gömülü ışıklandırmalarda oldukça popüler olmaya başlayacak.

Banyolarda Vintage Etkisi

vintage tarzı lavabo tasarımları

Gün geçtikçe banyolara hakim olan modern çizgi yansıtan lavabo ve bataryalar artık sıradanlaşmaya başladı. Sıradanlıktan sıyrılıp, farklı arayışlar içinde olanlar şimdilerde tercihlerini nostaljik tasarımlardan yana yaparak , ham maddesine bakır ve taş bulunan geleneksel malzemeler ile üretilmiş olan vintage lavabo ve batarya üniteleri tercih ediyorlar. Bu uygulama aynı zamanda mutfak lavabo ve bataryaları içinde geçerli olmaya başladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?