in ,

Eski Perdenizi Sakın Çöpe Atmayın !

eski perdeleri değerlendirme

Belki modası geçti diye, belki eskidi diye, perdenizi kullanmak istemiyorsunuz. Ne gönlünüz eski perdelerinizi çöpe atmaktan yana, ne de kullanmaktan yana. Peki, ne yapacağız, bu durumda ? İşlem basit, eski perdeleri yeniden değerlendirip, yaşam alanlarımızın farklı dekorasyon alanlarında kullanacağız. Nasıl mı ? Ayrıntılar, bu konumuzda.

Bir zamanlar çok istediğiniz, yaşam alanınızın çizgisini zarif bir şekilde tamamlayan dantel ve güpür detayları ile süslenmiş tül perdeler, kaliteli kumaşı ile mekana ışıltısını yansıtan fon perdeleri yeniden değerlendirmenin tam zamanı !

Biliyorsunuz devir, tasarruf devri. Öyle hemen evimizde modası geçmiş, şuan için gözümüze güzel görünmeyen, eskimiş, eşyaları anında çöpe atmadan önce, onları nasıl değerlendirip, dekorasyonumuza kazandırabiliriz, ona bakıyoruz. İşe eski perdelerinizi yeniden yorumlayıp, değerlendirmekle başlayabilirsiniz.

Fon Perdelerden Şık Kırlent Kılıfı Yapmaya Hazır Mısınız ?

Genellikle fon perdeler kaliteli oldukları kadar pürüzsüz bir yüzeye de sahiptirler. Bu özelliklerini göz önünde bulundurarak fon perdelerinizi ister kırlent kılıfı, ister oturma grubu kumaşı, isterseniz de farklı mobilyalarınızı renklendirmek için değerlendirebilirsiniz. Fon perdenizi ister kendiniz, isterseniz de bir terziye götürerek, kırlent ölçülerinize göre kestirip, kılıf yapabilirsiniz. Dilerseniz evinizin açık mekanları arasında yer alan balkon, teras yada bahçede rahat bir oturma alanı oluşturmak için kullandığınız minderlere yüzde yaptırabilirsiniz.

Dantelli Sineklik Yapmaya Ne Dersiniz ?

tül perdeden sineklik yapımı

Eskiyen tül perdelere yeni bir imaj kazandırmanın tam zamanı ! Bir zamanların tül perdesi, şimdilerin dantelli sinekliği. Balkon kapısına güzel bir sineklik yaptırmayı düşünüyorsanız, işe koyulmanın tam zamanı. Sineklik yaptırmak için öncelikle kapının ölçülerine göre perdemizi kesiyoruz. Sonra kesmiş olduğumuz perdenin kenarlarını dikip, balkon kapısına takıyoruz. Farklı bir görsellik elde etmek için perdeyi dik şeritler halinde kesip, saçaklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Perdeyi balkon kapısına asmak için yapışkanlı bantlardan veya vidalardan yararlanabilirsiniz.

Yeni Bir Masa Örtüsüne mi İhtiyacınız Var ?

tül perdeden masa örtüsü yapımı

Zarifliğiyle , ışıltısıyla duruşu ile bir zamanlar odaların gözdesi olan perdelerden, çok şık bir masa örtüsü yapabilirsiniz. Polyester, pamuklu fark etmez, tüm perdelerinizi masa örtüsüne çevirebilirsiniz. Romantik bir masa kurmak için fon perdeden masa örtüsü, üzerine tül perdeden romantik bir masa örtüsü hazırlayabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

çocuk odaları için oyun alanları

Bu Çocuk Odalarını Görmelisiniz !

çatı katı pencere önü dekorasyonları

Pencere Önü Dekorasyon Fikirleri