Eski Paspaslar Nasıl Yenilenir ?

Yepyeni bir kendin yap projesi ile sizlerle birlikteyiz ? Bugün sizlerle birlikte ne mi yapacağız ? Evimizin dış kapısının önünde duran her gelen gidenin bir güzel ayak bastığı kapı önü paspaslarını yenileyeceğiz. Eskimiş, çöpe atmak üzere olduğunuz yerine yeni almayı düşündüğünüz eski paspasları atmadan bir kez daha şans vereceğiz.

Biliyorsunuz evimizin dekoru hakkında ilk ipuçlarını veren alanların başında dış kapı dekorasyonu gelmektedir. Dış kapıya eşlik eden zaman içerisinde aşınmaya başlamış eski bir paspas hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Tabi hemen paspas eskimeye yüz tut diye, değiştirip yerine yenisini almadan önce ona bir şans daha verip, elden geçirmekte fayda var. Bu düşüncelerden yola çıkarak, eski paspasları nasıl yenileyebiliriz, diye düşündük.

Tabi bir taraftan eski paspasları nasıl yeni bir görünüme kavuşturabiliriz diye düşünürken, bir taraftan da çok az bir bütçe ile bu işi nasıl yapabiliriz, onu da hesaba kattık. En uygun bir bütçe ile eski kapı paspaslarını yenilemek için bize gerekli olan malzemeler arasında şunlar yer almakta.

📌 Sprey . Tercihinize göre kumaş boyası da kullanabilirsiniz.

📌 Sevdiğiniz formalarda şablonlar. Şablon seçimi yapmadan önce dış kapınızın önünde nasıl bir mesaj vermek istediğinizi ve bu mesajı hangi şablonlar ile verebileceğinizi karar verin.

📌 Dilerseniz hazır şablon kullanmak yerine kendi yaratıcılığınızı paspasa yansıtabilirsiniz.

Şimdi hemen birkaç yenileme fikrini sizlerin beğenisine sunmaya başlayalım.

Renginize Karar Verin ve Boyayın

İstediğiniz renkte bir sprey boya yada kumaş boyası ile paspasınızı boyayıp, yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Doğal Taşlar İle Yenileyin

doğal taşlardan paspas yapımı

Kapınızın önüne farklı bir yorum katmak isterseniz, taşlardan yararlanabilirsiniz. Sahilden toplayacağınız taşları özel yapıştırıcı ile paspasa istediğiniz şekilde yapıştırarak farklı bir yorum katabilirsiniz. Taşları sahil kenarından toplayabileceğiniz dilerseniz hobi yada dekorasyon mağazalarından da alabilirsiniz.

Yaratıcılığınızın Kullanmanın Tam Zamanı

kapı önü paspas modelleri

Eski paspasın üzerine istediğiniz herhangi bir şekilli çizin. Sonra makas yardımı ile çizimin üzerinden giderek şekli ortaya çıkartın. Mesela bu uygulamada ev şekilde paspas yapılmış. Sizde dilerseniz buradaki gibi bir ev yapabilirsiniz, dilerseniz de farklı bir şekil yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?