in , ,

Ebeveyn Banyolu Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

yatak odası için berjer modelleri

Son dönemlerde gerek kendine özgü yaşam alanlarıyla, gerek çizgisiyle, gerekse dekorasyonuyla ebeveyn yatak odası dekorasyonları popüler olmaya başladı.

Sizlerin de bildiği gibi yeni nesil yapılarda, yaşam alanlarında banyolu , giyinme odalı yatak odaları yer almaya başladı. Eğer sizin de böyle bir ebeveyn yatak odası mevcut ise, bu odanızı hem göz alıcı bir güzelliğe kavuşturmak, hem de daha kullanışlı hale getirmek için nasıl bir çizgi oluşturabileceğinizi, gelin birlikte bakalım.

Ebeveyn yatak odası dekorasyonuna ilk olarak banyodan başlayalım.

Ebeveyn Banyolu Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Sıra Dışı Armatürler

ebeveyn banyolu yatak odası dekorasyon örnekleri

İncelediğimiz bu banyoda musluk, duş başlığı ve bataryasında bakır ve pirinç renklerini andıran oldukça zarif ve zevkli bir kaplama tercih edildiğini görmekteyiz. Banyonun geneline hakim olan siyah ve beyaz kontrast tercih edilerek lüks bir ambiyans oluşturulmuş.

Siyah ve Beyazın Ahengi

ebeveyn banyo dekorasyon fikirleri

Banyoyu daha yakından incelediğimizde beyazın yoğunlukta olduğunu görmekteyiz. Beyaz renk ile muhteşem bir ahenk içinde olan siyah rengi de, duvarların alt kısmında kalorifer peteğinde ve banyo dolabında tercih edilerek etkileyici bir kontrast oluşturulmuş.

Giyinme Odalı Ebeveyn Yatak Odası Dekorasyonu

Etkileyici Bir Tasarım Çizgisi

ebeveyn yatak odaları için giyinme bölümü

Bu giyinme odasında koyu bir renk paleti tercih edildiğini görmekteyiz. Yukarıdaki görseli incelediğimiz sanki bir koridor alanı giyinme odasına çevirmişler gibi görülmekte. Gerek tercih edilen koyu renk, gerekse camlı giyinme dolapları, bu alanı oldukça karizmatik bir görünüme kavuşturmuş.

Hem Kapalı, Hem Açık

yatak odası ile giyinme odasını ayırma yöntemleri

İki cephesinde de dolaplara yer verilen bu giyinme odasının, sağ tarafındaki dolap bölümü yatak odası ile giyinme odasını ayıran bir panel gibi görülmekte. Herhangi bir kapı uygulamasına yer verilmeyen bu alanda yatak odası yalnızca yeteri kadar ayrılmış. Mekandaki akıcılığı aynı zamanda hacim duygusunu pozitif olarak etkileyen bu uygulama mekana farklı bir yorum katmış.

Ebeveyn Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Aydınlık Sabahlar İçin

ebeveyn yatak odası dekorasyonları 2020

Yatak odasının dizaynını göz alıcı bir göz ile incelediğimiz zaman pencere tarafından konumlandırılmış olan koltuk grubu bir taraftan yatak ile pencere arasında girerek sabah güneşini keserken, bir taraftan ise günün ilk ışıkların keyfini doyasıya çıkarmak için elverişli bir mekan sunuyor.

Güne Enerji ve Keyif Dolu Başlamak İçin

yatak odası için berjer modelleri

Yeni bir güne oldukça enerji, pozitif ve enerji dolu başlayıp, biten günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız yatak odalarımızı daha keyifli hale getirmek adına dekorasyonuna birkaç küçük dokunuş yapmakta fayda var. Pencere kenarına yerleştireceğimiz iki tekli berjer koltuk, ortada şık bir kahve sehpası hem odanın ambiyansını değiştiremeye yardımcı olacaktır, hem de bizim gün batımını ve gün doğuşunu seyredebileceğimiz keyif alanımız olacaktır.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

​küçük evde yaşamak

Küçük Evde Yaşamanın Avantajları

bir çiftin sahip olması gereken ev eşyaları

Sevgililer Günü İçin Ev Eşyası Önerileri