Dekoratif Mum İle Masanızı Süsleyin !

Kimi zaman kendi ruhunuzu şımartmak için kimi zaman sevgilinizle evde baş başa romantik bir yemek yemek için mumlar masadaki yerlerini alır. Tabi sadece masada değil, evinizin herhangi bir alanında romantik bir ambiyans oluşturmak için istediğiniz noktaya konumlandırabilirsiniz.

Hem loş bir ışık oluşturmaya yardımcı olacak hemde mekanda romantizm bir ambiyans oluşturmanıza yardımcı olacak kendiniz yapmaya ne dersiniz ? Evinizi güzelleştirmek için kendin yap projelerinden yararlanmayı seviyorsanız, birazdan sizler ile paylaşacağımız evinizin atmosferini değiştirecek dekoratif mum yapımını en kısa zamanda hayata geçireceğinizi düşünüyoruz.

Dekoratif Mum İçin Gerekli Malzemeler

📌 Beyaz şamdan mum

📌 Yapay çam ağacı dalı

📌 Karton bardak

📌 Gri karton

📌 Rakam

📌 Siyah pilot kalem

📌 Gümüş renkli kalem

📌 Çeşitli süsler

📌 Kenevir ipi

📌 Makas

📌 Silikon tabanca

Dekoratif Mum Yapılışı

✔ Sevgili arkadaşlar ilk işlem olarak gümüş ve siyah kalem yardımı ile karton bardaklarının üzerine istediğimiz desenleri çiziyoruz.

✔ İkinci işlem olarak gri kartonun üzerine kalpler çizip, kalpleri kesiyoruz. Kesmiş olduğumuz kalplerin en üst kısmını kenevir ipin geçebileceği kadar delik açıyoruz.

✔ Silikon tabanca yardımı ile rakamları güzelce kalplerin üzerine yapıştırıyoruz.

✔ Ucuna ip geçirdiğimiz kalpleri şamdan mumlara bir güzel bağlıyoruz.

✔ Biraz önce üzerine şekiller çizmiş olduğumuz karton bardakların içerisine şimdi hazırlamış olduğumuz kalpli mumları güzelce yerleştiriyoruz.

✔ Karton bardakların için çam ağacı dalları ve farklı süsleri yerleştiriyoruz.

Ve işlemimizi bu şekilde bitiriyoruz. Şimdiden yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dekoratif mum nasıl yapılır Dekoratif Mum İle Masanızı Süsleyin ! için yorumda bulun

    Dekoratif Mum İle Masanızı Süsleyin ! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekoratif Mum İle Masanızı Süsleyin ! için ilk yorumu yapabilirsin.