Bu Üniteler Evinizin Ambiyansını Değiştirecek !

Ev mobilyalarının vazgeçilmez ürünleri televizyon üniteleri !

Başta oturma odaları olmak üzere salonların gözdesi olan televizyonun büyüklüğü değil, ünitesi !

Bir zamanlar tek başına evin ambiyansını değiştirmeye yeterli olan televizyonlar şimdilerde artık tek başına bir şey ifade etmemekte. Ev dizaynında artık önemli bir yer kaplayan yeni trend televizyon ünitelerini sizler için bu konumuzda bir araya getirdik.

Yaşam alanınız için ünite modeli seçerken en önemli kriterlerden bir tanesi evinizin büyüklüğüdür. Üniteyi konumlayacağınız alanın büyüklüğü de önemlidir.

Evinizin fiziksel özelliğini göz önünde tutarak modüller sistem arasından seçim yapabilirsiniz. Televizyonunuzun büyüklüğüne göre modüler üniteler ihtiyacınıza göre bazı eklemeler yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Tabi mekanın büyüklüğüne göre seçeceğiniz ünitenin büyüklüğü kadar televizyonun büyüklüğü de önemlidir. Televizyon ve ünite büyüklüğü aynı zamanda mekanın büyüklüğü de diğer önemli bir ayrıntıdır.

yeni sezon tv ünitesi tasarımları

Oturma odanız yada salonunuz için televizyon ünitesi seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir kriter ise ünitede yer vermek istediğiniz eşyalar olacaktır. Diyelim ki, televizyon ünitesi içerisinde DVD ve müzik koleksiyonunuza yer vermek istiyorsunuz. Bunların yanı sıra kitap ve aksesuarlara da yer vermeyi düşündüğünüzü varsayalım. Ünite içerisine yerleştirmeyi düşündüğünüz unsurları göz önünde tutarak raflı ya da çekmeceli dolap üniteleri arasından seçim yapabilirsiniz.

yeni moda televizyon üniteleri

Burada bir noktaya açıklık getirelim. Sırf tüm eşyaları yerleştireceğiz diye öyle duvarı kocaman kaplayacak bir üniteye gerek yok. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere yerden tasarruf sağlamak adına zarif bir ünite altığı, duvara monte bir tane raf ve iki tane raf sisteminde kapaklı dolap monte edilmiş. Görsel bir ahenk oluşturmak içinde televizyon duvara monte edilmiş.

Eğer sizinde odanız fiziksel açıdan dar ve küçük ise odayı hem daha iyi kullanmak hemde yerden tasarruf sağlamak için televizyonunuz duvar monte edin. Duvarın genişliğine ve ihtiyacınızın doğrultusuna göre raf ve kapaklı modülleri duvara monte edebilirsiniz. Böylelikle odanız hem daha kullanışlı olur, hem daha estetikli bir görünüme kavuşmuş olur.

yuvarlak tv ünitesi modelleri

Farklı bir tasarım arayışı içindeyseniz, yukarıda yer alan görselde ki gibi ayaklı, yuvarlak bir tv ünitesi düşünebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?