Bohem Tarzda Balkon Dekorasyonu

İçindekiler

Balkonlar baharın gelmesiyle birlikte açık hava keyfi için en sevilen mekanlardan biri haline geliyor. Balkonunuzda birçok dekorasyon stili deneyebilirsiniz. Bunlardan biri de Bohem Dekorasyon Stili’dir. Bu makalede size Bohem tarz balkon dekorasyonu hakkında bilgi vereceğim.

Bohem tarz balkonlarda kullanılan ana tema, doğal ve sıcak dokulara sahip malzemelerdir. Bu dokuların ahşap, hasır, pamuk ve yün gibi hissiyatları içeren yapısı ortaya konulmalıdır. Bu dokuları vurgulayan ve tamamlayan renkler doğal tonlar olarak öne çıkmaktadır. Bej, kahverengi, siyah, yeşil, bordo gibi tonlar, Bohem tarz balkonlarda kullanılır.

Bohem Tarzda Mobilya Kullanımı

Bohem tarz balkon dekorasyonunda mobilyalar çok önemlidir. Doğal bir görünüm için bambu ya da hasır şezlonglar kullanılabilir. Ayrıca ipek yastıklar, afrika baskılı yazı levhaları, hasır kulplu çantalardan dekoratif kullanım yapabilirsiniz. Herhangi bir renk ve form sınırı olmadığı için siz de kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Aynı şekilde bitki severler balkonlarını bu tarzda dekore edebilirler. Cam kavanozlarda eski günlerin çiçeklerini, sardunya ve begonvilleri, biberiye ve lavanta bitkilerini balkonunuzda kullanabilirsiniz. Rejinlerinizi kumaşlarla dekore edip tarzınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Tül ve dantel kullanarak romantik tarzınızı koruyabilirsiniz.

Siz de Bohem tarz balkon dekorasyonunu deneyerek balkonunuzu doğanın rahatlığına bırakabilirsiniz. Bahçedeymiş gibi hissetmek isteyenler için Bosna Hersek, Fas ya da Hindistan’da kullanılan yerel malzemelerin kendi kültürlerinize adapte edilen şekillerde kullanılması size ilham verebilir. Bohem tarz balkon dekorasyonu ile kendinize bir yeni alan yaratmak isterseniz dekore edeceğiniz balkona iyi bir planlama yaparak özgür ve rahat bir alan yaratabilirsiniz.

bohem balkon dekorasyonu bohem balkon dekorasyonu bohem balkon dekorasyonu bohem balkon dekorasyonu

Bir yanıt yazın