Banyolara Bohem Dokunuşu

Banyo dekorasyonuna farklı bir yorum katmak istersen bohem dokunuşları yapabilirsiniz. Bohem tarzı bir banyo dekorasyonu için neler mi, yapmanız gerekir ? Sorunun yanıtı ve dekorasyon ayrıntıları için konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle bohem dekorasyonun ana özellikleri neler, ona bir bakalım. Bu dekorasyonun en büyük özellikleri arasında canlı renkler ve desenler yer almakta. Bunun yanı sıra zıtlıkların birbirine olan ahengi de yansımakta. Bu çizgide egzotik desenler , oryantal aksesuarlar, değişik tarzda oluşan mobilyalar yer almaktadır. Bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda bu tarz da her ne kadar karmaşık bir görünüm varmış gibi görünse de tekdüzeliğe geçit vermeyen bir dekor söz konusudur. Bohem dekorasyonların izlerini ilk etapta yatak odası ve mutfak alanlarında görmeye başladık. Günümüzde ise bu izler farklı bir banyo tasarımı yapmayı sevenler için banyo alanlarında da görmeye başlıyoruz.

Bohem Banyo Tasarımları İçin Öneriler

📌 Sadelik mi, Yoksa Canlı Renkler mi ?

Konun başında da belirtiğimiz gibi bu tarzın en önemli özelliğinden biri mekana canlı renklerin hakim olmasıdır. Bu nedenler tercihimizi canlı renklerden yana kullanmakta fayda var. Küçük bir tüyo düzensizliği bu tür banyolarda tasarım unsuru olarak uygulayabilirsiniz.

📌 Farklı Renk Kombinleri

bohem tarzı banyo instagram

Sıradanlıktan kurtulmak ve banyoya farklı bir yorum katıp, atmosferini değiştirmek için farklı renkleri kombinlemenizi öneririz. Mesela bohem bir görünüm oluşturmak adına zemin döşemesinde farklı desenlere sahip karolar ile döşeyip, zemine kilim serebilirsiniz.

📌Minimal Dokunuş

Bu dekorsyonun kilit noktalarından biri mekanda hayvan desenlerine yer verilmesidir.

📌 Vintage Esintilerine Yer Verebilirsiniz

desenli banyo lavaboları

Banyo dizaynınıza görsel açıdan estetik katmak adına vintage esintilerine yer verebilirsiniz. Banyonun fiziksel özelliğine göre eski bir sandalyeyi, koltuğu burada değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra küçük saatler ve minimal dokunuşlarla mekanın atmosferini değiştirebilirsiniz.

📌 Bitkilere Yer Verin

Banyonuza canlı bir görünüm katmak aynı zamanda bohem tarzını yansıtmak için bitkilere yer verin. Neme dayanıklı, karanlık ortamda yetişebilen bitkiler arasından seçim yapmanızı öneririz. Mesela her gün sulamak zorunda kalmayacağınız dayanıklı oluşu ile bilenen aloe vera bitkisini düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın