Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Ediyorsunuz ?

İçindekiler

Banyo dolabı alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Yaşam alanlarımızın dekorasyonunda en sona bıraktığımız alanların başında banyolar gelmekte. Halbuki banyo alanı düzenlemek ve güzelleştirmek o kadar da zor bir iş değil. İlk adım olarak aklınızdaki banyo stilinin ruhuna hitap edecek banyo dolabını seçerek , banyo dekorasyonunuzu güzelleştirmeye başlayabilirsiniz. Her ne kadar banyo dolapları, dekorasyona büyük bir katkı sağlasa da aynı zamanda mekanı daha kullanışlı kılar.

Peki, bir taraftan banyoya estetik katacak, bir taraftan daha kullanışlı hale getirmesine yardımcı olacak bir taraftan da mekanda depolama alanı sunacak olan banyo dolabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

Banyonuza Hitap Edecek Boyutta Dolap Seçin

Yaşam alanlarınızın hangi bölümü olursa olsun, mobilya alırken kullanılacak alanın ölçüsüne uygun seçimler yapılmalı. Sizinde bildiğiniz gibi mobilya seçimi , özellikle banyo alanı evin diğer alanlarına göre daha genelde daha küçük olmasından dolayı ekstra önemlidir. Banyo dolabı seçerken alt modül, üst modül modellerine ek olarak boy dolapları da alabilirsiniz. Boy dolabı gibi ürünleri dilerseniz lavabo çevresine konumlandırarak banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Şimdi bu bilgiler ışığında hareket ederek doğru banyo dolabı seçmenize yardımcı olmak adına küçük bir öneriyi sizler ile paylaşalım.

banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

📌 Banyo dolabı modelleri arasında seçim yaparken aynalı banyo dolabı seçmeniz sizin için ekstradan artı bir puan kazandırır. Ama takım olmayan ürünleri de kombinlemek de en popüler uygulamalardan biri olduğunu söylemekte fayda var. Özgün bir banyo dizaynı oluşturmak için farklı takım modelleri arasında yer alan ayna ve dolapları birleştirebilirsiniz.

Banyonuzun Dizaynına Hitap Eden Ürünler Seçin

Bir banyonun dekorasyonu hakkında; duvar ve zeminde tercih edilen seramik ve karolar, kullanmış olduğunuz banyo halısı, paspası ve tercih etmiş olduğunuz bataryalar bilgi verir. Şuan için mevcut olan banyo dekorasyonunuza yeni eşlik edecek olan banyo dolabı da dekorasyon stiline hitap etmeli.

yeni banyo dekorasyon ürünleri

Tabi tasarımın yanı sıra seçeceğiniz banyo dolabının rengi de ahenk sağlamalı. Bu noktada açık renk banyo dolapları alanı daha geniş bir görünüme kavuşturduğunu da altını çizmek isteriz. Küçük bir tüyo ; eğer banyonuz küçük ise açık renkli dolapları mutlaka değerlendirin.

Banyo Dolabı Alırken Nelere Dikkat Ediyorsunuz ?

Banyo Dolabı Nasıl Asılmalıdır?

Banyo dolapları banyoların en önemli aksesuarları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu tarz mobilyaların uygun bir şekilde montajının yapılması da şarttır. Banyo dolabını banyoya asarken ilk önce duvara dübel koymalısınız. Bunu bir matkap yardımıyla yapabilirsiniz. Duvara dübel çakıldıktan sonra banyo dolabında yer alan askı mekanizmasını kullanarak; banyo dolabını duvara monte edebilirsiniz.

Banyo dolabını duvara asarken mutlaka sabit bir şekilde kalmasına dikkat etmelisiniz. Burada kullanacağınız vidaların kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Bir de dolap askı sistemlerinin alt dolap mekanizmasının doğru bir şekilde montajının yapılmasına dikkat etmelisiniz. Yeni Trend Duvar Boyaları yazımızda yeni nesil dekorasyon fikirlerini öğrenebilirsiniz!

Bir yanıt yazın