Avangard Salon Dekorasyon Önerileri

Salonunuzu geleneksel dizaynın dışına çıkıp, farklı bir stil ile dekore etmeyi düşünüyorsanız, avangard tarzının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Avangard tarzı gelenekselden uzak ve rutin düşüncelere aykırı diyebileceğimiz parlak ve cesur bir stil olduğunu söyleyebiliriz.

Avangard salon dekorasyonlarının ana hatlarını şu şekilde belirleyebiliriz. Kontrast renk kullanımı – geometrik çizgilerin mobilyaya özgürce yansıtılabilmesi. Bu tarzda dikkat çeken unsurlar arasında ise ; cam, metalik ve ahşap mobilyalar dikkat çekmektedir. Bunların yanı sıra şekilsiz formlar ve keskin çizgiler, bu tarzı yansıtan diğer ögeler arasında yer almakta.

Şimdi dilerseniz birkaç adımda salonumuzda bu tarzı nasıl yansıtabileceğimize bir göz atalım.

Avangard Salon Dekorasyon Modelleri

avangard tarzı koltuk modelleri

Salonunuzun stilini avangard tarzı yapmaya karar verdiniz, diyelim. Ama bir türlü işe nereden başlayacağınıza karar veremediğinizi varsayalım. Bu konuda bizim size önerimiz avangard salon dekorasyonun ruhuna hitap edecek doğru malzemeleri seçerek işe başlamanız.

Öncelikle üç ana malzemeyi seçerek işe başlayabilirsiniz. Yalınlığın ön planda olduğu mobilya kimliklerinin bu tarza hitap ettiğini gösteren cam – metal ve ahşap vazgeçilmez üç malzemeniz olmalı. Biliyorsunuz bu stile klişeliğe yer yok. Bu nedenle mobilya seçimi yaparken, bünyesinde geometrik eğrileri barındıran ürünleri seçmelisiniz.

Kanepe, masa, sandalye seçimlerinde tercihinizi düz çizgilerden yana kullanıp, geometrik formları ise aksesuar seçimleri ile salonunuza yansıtabilirsiniz.

Salonunuzun albenisini artırmak adına alüminyum ve çelik mobilyalar en gözde aksesuarlar arasında yer almaktadır. Cam aydınlatmaların, metal aksamlar ile buluştuğu , parlak krom ayaklı cam sehpalarda salonunuzun albenisini artıracak unsurlar arasında yer almaktadır.

Avangarda Salon Dekorasyonunda Renk Seçimi

siyah beyaz salon dekorasyonları

İster salonunuz için isterseniz bu tarzı yansıtacağınız diğer odalarınız için renk seçimi yaparken şu kriteri göz önünde bulundurmayı unutmayın. Tek bir alan için sade 2 renk yada en fazla 3 renk kuralını unutmayın. Bu tarzda renk seçimi güçlü bir kontrast yaratmak üzerine kurulmuştur.

Beyaz ve siyahın ahengini mobilya ve duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse, şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Salonunuzun 3 duvarını beyaza, bir duvarını ise siyaha boyatabilirsiniz. Mobilya seçiminde tercihinizi güçlü metal mobilyalardan yana yaparak avangard ruhunu salonunuzun atmosferine yansıtabilirsiniz.

Bir yanıt yazın