Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik mutfak dolapları MDF kaplama ile kaplanan dolaplardır. MDF levhanın üzerine akrilik parlak folyo lamine edilmesi ile yapılır. Akrilik mutfak dolapları oldukça sık tercih edilen dolap çeşididir. Hem görünümünün parlak olması hem de temizlenmesinin kolay olması tercih edilmesinde büyük etkendir. Oldukça fazla renk ve çeşit skalası da fazladır. Bundan dolayı akrilik mutfak dolabı modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek de çıkacaktır.

Mobilyada akrilik malzemesi gündeme geldiği zaman son derece kullanışlı bir yapı malzemesinden söz edebiliriz. MDF levha malzemesinin üzerine akrilik uygulanmasıyla son derece parlak bir görünüm elde edilmektedir. Bu da estetik görsellik noktasında mükemmel bir etkiyi karşımıza çıkarmaktadır. Böylece akrilik mutfak dolaplarının dekorasyon noktasında üst düzeyde çözümleri ortaya koyduğu gerçeğini karşımıza çıkarmaktadır.

Akrilik Mutfak Dolaplari2

Akrilik Mutfak Dolapları Kullanışlı Mı?

Akrilik mutfak dolapları malzemesine göre dayanıklılık durumu değişmektedir. İyi kalite bir mutfak dolabı ise dayanıklı olduğundan çizilmelere ve hasarlara karşı dayanıklı olacağından oldukça kullanışlı dolaplar olacaktır. Birçok çeşit ve renk seçeneğinin olduğundan her mutfağa uygun dolap seçebilirsiniz.

Parlak olduğundan mutfağınıza ayrı bir hava katar ve oldukça şık bir görünüm sağlar. Akrilik dolaplarda zamanla renk solması gibi problemlerde yaşamazsınız. Güneş ışığından zamanla zarar görmez. Bu gibi olumlu yanları oldukça fazladır. Akrilik mutfak dolaplarının kullanım ömrü de oldukça uzundur. Mutfağınızda akrilik mutfak dolapları tercih etmeniz her yönden avantajlıdır ve oldukça kullanışlıdır.

Akrilik Mutfak Dolaplari3

Akrilik Mutfak Dolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Akrilik mutfak dolaplarında kullanılması en doğru bez mikrofiber bezdir. Mikrofiber bez ve ılık su ile temizleme yapılır genelde. Fakat herkesin bildiğini yanlış bir uygulama vardır. Bu da direk ıslak bez ile silmektir fakat ıslak bez ile silmek akrilik dolaplar için pek uygun değildir. Nedeni ise ıslak bezle silinen dolaba tozlar direkt yapışır ve temizlenmesi güç olur. Peki bunun için ne yapmak gerekir? Öncelikle süpürge makinesin ağzına yumuşak fırçasını takıp ardından süpürülmesi gerekir.

Tozlar ilk olarak süpürülür ve temizlenmesi artık daha kolay olur. Süpürülme işlemi bittikten sonra dolapların içi için suya deterjan eklenir ve onla silinir. Dış yüzeyleri için ise cam temizleyici ile silinir ve mikrofiber bez ile silinebilir. Silme işlemi tamamlandıktan sonra da kuru bez ile kurulanır. Akrilik yapı malzemesinin pratik bir şekilde temizleniyor olması, bu yapı malzemesinin kullanıldığı dolapların da pratik bir şekilde temizlenmesini mümkün kılıyor.

Akrilik Mutfak Dolaplari9

Akrilik mutfak dolapları pratik bir temizlenme özelliğinin yanı sıra dekorasyon noktasında da üst düzeyde çözümler ortaya koyuyor. Bu durum mutfak dolaplarında akrilik malzemesinin sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılıyor. Şayet siz de tercihinizi akrilik mutfak dolaplarından yana kullanacaksanız, öncelikli olarak kendi mutfak dekorasyonunuzla uyumlu bir modeli tercih etmelisiniz. Bir de +20 Bohem Tarzı Dekorasyon Önerileri-Tavsiyeleri yazımızı okuyabilirsiniz!

 

Bir yanıt yazın