3D Mimari Dış Cephe Tasarımları

Son dönemlerde mimari tasarımların omurga görevini bilgisayar üstlenmiş desek, yeridir. Her ne kadar tasarımcıların yeteneklerini ne yönde etkilediği tartışma konusu olsa dahi , işlerin bir hayli kolaylaştığı ve her türden de tasarım üretim adaptasyon sürecini de hızlandırdığını göz önünde bulundurmak gerek.

Şuan için 3D tasarımları mimari sektöründe önemli ve vazgeçilmez bir konumda. Şimdi sizlere 3D teknolojinin şuan için gelmiş olduğunu son noktayı göstermek adına yapı cephelerinde yapmış olduğu güzellikleri göstermek adına birkaç tane binanın dış cephe örneklerini sergilemek istiyoruz.

Taşa Eve Modern Bir Dokunuş

dış cephe doğal taş kaplama modelleri

Bir çoğumuzun taş evlerin hayalini kurarız. Her ne kadar etkileyici ve sade bir görünüme sahip eskisi kadar olmazsa da şuan için günümüzdeki betonarme evler yapılan eklentilere benzer görüntüler elde edilmektedir. Yukarıdaki görselde yer alan villanın giriş katının dış cephesi doğal taşlarla kaplandığını görmekteyiz. Bu uygulama ile bu villa taş evlerin modern bir yorumu olarak gösterebiliriz.

Yatay Mimari de Dikey Çizgiler

modern villa dış cephe tasarımları

Günümüz villalara incelediğimizde çok katlı olmadıklarını araziye yayılmış ve ya 2 katlı bir tarza sahip olduklarını görmekteyiz. Yukarıdaki villayı incelediğimiz zaman dikey çizgiler ile yatay tasarımı bir kat daha vurgulanan dış cephesi yatay mimari akımının başarılı örnekleri arasında gösterebiliriz.

Yeni Nesil Yeşil Mimari Tasarımlar

dış cephe modelleri 2020

Bir yandan küresel ısınma tehdidi, bir yandan da diğer doğal risklerin görülmesi bizleri etkilediği kadar kurumları da çevre konusunda bilinçlendirmeye ve harekette geçmeye zemin hazırlıyor. Bu bilinçlendirme ve hareketlenmelerin sonucunda da yeşil mimari trend inşaat sektöründe kendini göstermeye başlıyor. Yeşil mimari trendini bu projeyi gösterebiliriz. Bu binanın çatısında uygulanan yeşil teras bir taraftan pasif ısı yalıtımı bir taraftan da sakinlerine benzersiz bir dinlenme alanı sunmaktadır.

İki Katlı Modern Villa

yeni villa dış cephe tasarımları

Villaya göz alıcı bir göz ile baktığımızda dış cephesindeki geniş pencere uygulamaları, diğer villa yapılarından ayıran özellikler arasında sayabiliriz. Geniş pencere uygulaması sayesinde iç mekan aydınlatmasında büyük bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda bu uygulama villanın dış görünüşüne hem estetik katmak da hem de farklı bir görünüm katmakta.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. villa ev modelleri 3D Mimari Dış Cephe Tasarımları için yorumda bulun

    3D Mimari Dış Cephe Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3D Mimari Dış Cephe Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.