in ,

2022 Pembe Renk Kız Çocuk Odası

pembe çocuk odası dekorasyon örnekleri

Ailemizin neşe kaynağı olan çocuklarımızın odalarını dizayn ederken hem onların oldukça beğeneceği hem de yaratıcı mekanlar oluşturmayı isteriz. Mesela kız çocuk odası dekorasyonlarını ele alalım.

Genelde kız çocuk odalarında pembe ve tonları hakimdir. Ama pembe renginin doğru orantıda kullanmadığımızdan dolayı, istemediğimiz sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Şimdi gelin bir taraftan yeni sezon kız çocuk odası dekorasyon modellerine bir taraftan da pembe rengini odaya nasıl yansıtabileceğimize bakalım.

Pembe Çocuk Odası Dekorasyonları

Öncelikle pembe bir oda tasarlayacağımız zaman şunu aklımızdan çıkartmamak gerek. Pembe temalı bir oda dizayn ediyoruz diye odanın her alanında pembe renk hakim olmayacak.

yeni sezon pembe çocuk odası dekorasyonları

Yukarıdaki oda örneğinde görüldüğü üzere koltukta toz pembe rengi duvarda ise nötre yakın bir pembe seçilmiş. Odanın bir duvarında kara tahta uygulaması yapılmış. Odada iki ayrı alan oluşturmak adına cam oda bölücü tercih edilmiş. Tavandan monte beyaz salıncak ise odanın rengine farklı bir yorum katıyor.

Pembe – Nane Yeşili

pembe çocuk odası dekorasyon örnekleri

Bu dekorasyonda ise pembe ile nane yeşilin ahengini görmekteyiz. Odada 3 farklı aydınlatma kullanmış. Bir yatağın hizasında tavan aydınlatma, diğer ise çalışma alanında lambader tercih edildiğini görmekteyiz. Mekanda en dikkat çeken unsur ise üçgen çatılı yatak ve aydınlatma olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca mekanda farklı raf modelleri kullanılarak depolama alanları oluşturulmuş.

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

2020 kız çocuk odası tasarımları

Bu örneğimizde ise küçük bir alanı nasıl dizayn edebileceğimize dair ipuçları vermekte. Görselde görüldüğü üzere odada beyaz renk kullanılarak ferah bir aydınlık bir ortam oluşturulmuş. Beyazın içerisine pembeler serpiştirilerek odaya ışıltı katılmış.

Pembe – Sarı Ahengi

pembe çocuk odası fikirleri
pembe çocuk odası fikirleri

Son derece enerjisi yüksek, cıvıl cıvıl bir oda ile karşı karşıyayız. Bir taraftan pembenin farklı tonları bir taraftan da bu renk tonlarına eşlik eden sarı renginin sıcaklığını görmekteyiz. Odanın enerjisini yükselten unsurlar arasında balonları ve flama bayrakları sayabiliriz. Dekoratif olarak kullanılan büyük sarı bavul ve üzerindeki siyah küçük bavulda mekana farklı bir yorum katmış.

Paylaştığımız görsellerde görüldüğü üzere hiç bir mekanda tamamen pembe rengi hakim değil. Odanın alanına göre pembe rengi ve tonları farklı renk ve tonlar ile kombinlenerek odanın görsel estetiği artırılmış.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paravan Modelleri & Kullanım Alanları

ergül mobilya marsilya yemek odası

Ergül Mobilya 2022 Yemek Odaları