Nişan Masası Süsleme Fikirleri

Mutluluğun ilk adımlardan olan nişan merasimi en az düğün merasimi kadar özen gösterilmeye başlandı. Nişan masası süslemesinden tutunda, nişanda konuklara hatıra olarak verilecek hediyeliklere kadar birçok ayrıntı sevgili çiftlerin yapılacak listeleri arasında yer alıyor.

Günümüzdeki nişan törenlerinde özellikle nişan masası süslemeleri oldukça ön plana çıkmaya başladı. İster evde aile arasında küçük bir kutlama, ister bir mekan tutularak tüm sevenlerin bir arada olduğu bir nişan merasimi için bu alanda hizmet veren organizasyon şirketleri ile görüşmeler yapılır.

Peki, sizin için özel ve anlamlı olan bu günde kendi nişan masanızı kendiniz tasarlamaya ne dersiniz ? Bu konuda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz önerilerimizi hemen sizler ile paylaşıyoruz.

Nişan Masası Dizaynı

nişan masası süsleme

Öncelikle kendinize bir konsept belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Belirlediğiniz konsept sayesinde masa dizaynı yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Konsepti belirledikten sonra ikinci adım olarak duvar dekoru geliyor. Bildiğiniz gibi kutlama boyunca en çok fotoğraf çekilecek noktalardan biri nişan masası olacaktır. Bu nedenle fotoğrafların iyi çıkması için arka fonun iyi olması gerekir. Nişan masasının arkasındaki duvarı fazla aşırıya kaçmadan konseptte uygun süsleyebilirsiniz. Klasik bir duvar süslemesi isterseniz baş harflerinizden oluşan balonları kullanabilirsiniz.

Gelelim, masa süslemesine. Masa örtüsü seçimi ile işe başlayalım. Mümkün oldukça şık ve zarif bir örtü seçerek, masasının estetiğini artırın. Eğer masanın ayak kısımlarının görülmesini istemiyorsanız, uzun bir masa örtüsü seçip, örtüyü tüllerle süsleyebilirsiniz.

Masa üzerine küçük küçük renkli kokulu mumlar bırakabilirsiniz. Görsel estetiği bir tık daha öne çıkarmak için renkli taşlardan yararlanabilirsiniz. Bu arada damat bey tarafından gelecek çiçek için masada yer ayarlamayı da unutmayın.

Hem görünüşü ile göze hitap edecek, hem de enfes tadıyla damaklar tat bırakacak nişan pastası da, masadaki yerini almalı. Pastanın dışında konuklara ikram edilebilecek çikolatalar, drajeler, nişan kurabiyeleri, kanepeler ve atıştırmalıkları da unutmayın.

Nişan Hediyesi

Son olarak da gelen misafirlere bu güne özel hatıra kalacak bir hediye vermek isterseniz de, dolap magneti, kokulu taşlar, küçük kapaklı cam kavanozların için kokulu mumlar, lavanta keselerini düşünebilirsiniz. Bu arada hediyeleri cam bir fanusun içine bırakıp, masaya yerleştirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. evde nişan masası süsleme Nişan Masası Süsleme Fikirleri için yorumda bulun

    Nişan Masası Süsleme Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nişan Masası Süsleme Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.