Laminat Parkeler Nerelerde Kullanılır?

Parke, zemin kaplaması söz konusu olduğunda öne çıkan ve her geçen gün daha da fazla yaygınlaşan bir üründür. Parke çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında ise laminat parke gelir. Ancak tercihini laminat parkelerden yana kullanmak isteyen birçok kişi, laminat parkenin kullanım alanları hakkında araştırmalar yapar. Zira parkelerin genel özellikleri kadar en çok nerelerde kullanıldığı da son derece önemlidir. Peki, laminat parkeler en çok nerelerde kullanılır?

Ofis

Ofis, kimi zaman evimiz kimi zaman da önemli müşterileri ağırladığımız bir misafir odası gibidir. Ekonomik yapısı ve şık görünümü ile laminat parkeler, ofisinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir zemin döşemesidir. Siz de tarzınıza ve ofisinize en uygun laminat parkeleri tercih ederek, ofisinize can katabilirsiniz.

Giriş

Evinizin giriş alanında da laminat parkeleri tercih edebilirsiniz. Bu alan, eve girişte ilk intibayı sağlayan yerdir. Bu nedenle şık olması önemlidir.

Oturma Odası

Evdeyken zamanımızın büyük kısmı oturma odasında geçer. Bu nedenle oturma odalarının düzeni ve yapısı son derece önemlidir. Bu noktada laminat parkeler oturma odanıza büyük hava katar.

Mutfak

Hangi mevsim olursa olsun mutfak en çok kullandığımız alanların başında gelir. Isı geçirmeyen ve oda sıcaklığını sabit tutan özel yapısıyla laminat parkeler, mutfaklar için de oldukça ideal bir tercihtir.

Yatak Odası

Laminat parkelerin kullanım alanlarından biri de yatak odasıdır. Yatak odası, en rahat hissettiğimiz ve uyku hasebiyle bolca vakit geçirdiğimiz bir alandır. Yatak odalarında da laminat parkeleri kullanarak rahata kavuşabilirsiniz.

Laminat Parkeler Nerede Kullanilir

Mekâna Göre Özel Parke Seçimi

Laminat parkelerin kullanımında mekân çok ama çok önemlidir. Bu sebeple her ortam için farklı biçimde üretilen ürünlerden yana tercih yapılmalıdır. Örneğin, ferahlık ve temizlik sunan ürünler için şeffaf epoksi kullanılır. Nitekim bu ürünlerin üzerine istediğiniz baskıyı yaptırdığınız takdirde, çok hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sayede parkede farklılık arayanlar için güzel bir alternatif de elde edilmiş olur.

Diğer yandan bir parkeyi seçerken yalnızca ürünün kalınlığı veya genel özelliklerini göz önünde bulundurmak doğru değildir. Aynı zamanda desen seçimi de bu noktada önemlidir. Keza zevkinize tam olarak hitap etmeyen ürünler, kaliteli oldukları halde sizi memnun etmeyebilirler. Dolayısıyla laminat parkenin hangi mekânda kullanılacağını göz önünde bulundurmalı ve tercihinizi bu yönde yapmalısınız.

Bunların haricinde, banyo gibi ıslak alanlarda laminat parke tercihi pek de doğru olmayacaktır. Bu, dikkate alınması gereken bir husustur. Bazı laminat parkelerin sıvı geçirmez özelliği olabilir. Ancak yine de banyolarda yoğun nem ve sıvı vardır. Bu da laminat parkenin ömrünü kısaltan can sıkıcı bir durumdur.

Yukarıda verdiğimiz bilgileri ve püf noktaları göz önünde bulundurarak bir ürün aldığınız takdirde, yaptığınız tercih sizleri üzmeyecektir. Elbette alınacak ürüne karar verildikten sonra, bir de ürünün nereden alınması gerektiği gibi bir soru işareti de akıllarda yer edinebilir. Ancak söz konusu parke olduğunda, soru işaretine asla gerek yoktur. Zira DesignFloor, her zaman yanınızdadır. Mekâna ve tarza uygun en kaliteli parkeleri sizlere sunan DesignFloor, geniş ürün yelpazesi, son model ürünleri ve güvenilir hizmeti ile öne çıkar.

İster laminat parke ister lamine parke isterseniz de LVT parke tercih edin. DesignFloor’da tercihlerinize ve tarzınıza uygun bir modeli her zaman bulabilirsiniz. Örneğin, DesignFloor’un doğa dostu Hi-Tech Laminat Parke modelleri ile evinizde doğal şıklığı elde edebilirsiniz. Burada üretilen tüm parkeler PEFC sertifikasına sahip olup, doğal görünüm ve uzun kullanım ömrü sağlar. Siz de en kaliteli parke modellerine sahip olmak için, şimdi https://designfloor.com.tr/ adresini ziyaret edin!

Mekana Gore Ozel Parke Secimi

Bir yanıt yazın