in

Küçük Mutfaklar İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

2020 küçük ve modern mutfak dekorasyonları

Sevgili kadınların evde en zorlandığı alanlardan biri küçük mutfaklardır. Küçük bir mutfağa sahipseniz ve mutfağınızı dilediğiniz gibi organize edip kullanabiliyorsanız, alanın küçük olduğunu fark etmezsiniz bile. Tabi bu organize için iyi bir dekor, doğru renk seçimleri , aletlerin doğru yerleştirilmesi gerekir.

Sevgili okurlarımız eğer sizlerde küçük bir mutfağa sahipseniz , birazdan sizler ile paylaşacağımız küçük mutfak dekorasyon örneklerinden ilham alıp, daha sonra da üzerine kendi alışkanlıklarınızı ekleyerek şahane bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınızı Kişiselleştirin

küçük mutfak dekorasyon önerileri

Genelde küçük mutfakları, büyük göstermek aynı zamanda daha aydınlık ve refah göstermek adına beyaz renk tercih edilir. Eğer sizlerde mutfak dizaynızda beyaz rengi düşünüyorsanız, hem beyazı kullanıp, hem de sizin beğeninize hitap eden , sizi ifade eden parçalarda kullanarak mutfağınıza yeni bir kimlik kazandırabilirsiniz.

Siyah Beyaz Gri Üçlemesi

küçük mutfak için aydınlatma modelleri

Canlı ve parlak renklerden hoşlanmıyorsanız, tercihinizi daha sade renklerden kullanmayı düşünüyorsanız, mutfağınıza hareketlik katmak adına siyah – beyaz – gri kombinden yararlanabilirsiniz.

Yeniliklere Açık Olun

modern küçük mutfak tasarımları

Mutfağınızı dizayn ederken ihtiyaçlarınızın doğrultusunda yeni ve pratik fikirlerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Mekandan tasarruf sağlamak adına ve zemin alanından da tasarruf sağlamak adına duvar rafları, işlevsel duvar dekorları gibi pratik çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Doğru Yerleşim

küçük mutfaklar için pratik çözümler

Küçük alanlarda daha rahat hareket etmek ve pratiklik kazandırmak adına alan için gerekli olan mobilyaların , araç ve gereçlerin doğru bir şekilde konumlanması son derece önemlidir.

Köşe Konseptler

Mutfağınızda kullanmadığınız alanları da mutfak dekorasyonuna dahil etmek adına köşe konseptlerinden yararlanarak, alanı hem daha kullanışlı hale getirmiş olursunuz, hem de daha geniş ve fonksiyonel bir mutfağa kavuşursunuz.

Bar Kullanımı

Küçük mutfaklarda fonksiyonel çözümlerden yararlanarak mutfağınızı kullanım alanına göre pratik bir şekilde ayırabilirsiniz. Mesela alanda bar kullanımı hazırlama ve yeme sırasında çok amaçlı bir tezgah olarak kullanabilirsiniz.

U Şeklindeki Tezgahlar

Mekanda hem daha çok depolama alanı elde etmek hem de daha fazla mutfak dolabına yer verip, işlevsellik kazandırmak adına U şekilde dizayn edilen tezgahlardan yararlanabilirsiniz.

Entegre Elemanlar

2020 küçük ve modern mutfak dekorasyonları

Küçük mutfaklarda hem işlevsellik kazandırmak hem de pratik olmak adına entegre elemanlardan yararlanabilirsiniz. Ek mutfak tezgah alanı , meyve ve sebze muhafaza alanı gibi.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

eski merdivenlerden raf yapımı

Kendin Yap Duvar Dekorasyon Fikirleri

küçük odalar için pratik çözümler

Derli Toplu Bir Oda İçin İşe Yarayacak Fikirler