İki Renkli Mutfak Dolapları

Mutfağınızın görüntüsünü tekdüzenlikten kurtarıp zarif aynı zamanda göz estetiğine hitap eden bir güzelliğe kavuşturmak için mutfak dolaplarınızı renklendirebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunuzun trendi ister modern olsun, ister retro, ister klasik yada daha farklı bir çizgide olsun, iki renkli mutfak dolabı uygulaması ile mutfağınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. İki renkli mutfak dolabı uygulaması sayesinde mutfağınız daha yenilikçi, çarpıcı bir görünüme sahip olmasıyla birlikte aynı zamanda daha ferah ve aydınlık bir alana da sahip olursunuz.

Tabi, iki renkli mutfak dolabı modelleri arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

📌 Birbirleri ile Uyumlu Olan Renkleri Bilmek Gerek

Mutfağınızda küçük bir değişiklik yapmayı düşünüyor ve işe de iki renkli bir mutfak dolabıyla başlamak istiyorsunuz. Ama bir türlü nereden hangi renkleri kullanacağınıza karar veremiyorsunuz, diyelim. Bu konuda bizim size tavsiyemiz öncelikle renk tekerleğini inceleyerek işe başlamanızı öneririz. Genellikle renk tekerleklerinin üzerinde bitişik yada benzer renkler tamamlayıcı nitelikte olup birbirleri ile iyi görünürler.

📌 İki Renk Arasında Beyazı Köprü Olarak Kullanın

Eğer iki baskın renk kullanıyorsanız üçüncü bir renkten yararlanmak için 60 – 30 – 10 kuralını kullanmanızı öneririz. Kısaca kuralı açıklayalım. Baskın rengin % 60, ikinci rengi %30 ve nötr tonu %10 kullanın. İki baskın rengi mutfak dolaplarınızda kullanmayı düşünürseniz de renkler arasında geçiş tonu olarak beyaz kullanmanızı tavsiye ederiz.

Şimdi konunun bu noktasında işe bir görsellik katalım.

Mutfağınızın Enerjisini Yükseltecek Renk Sarı

sarı beyaz mutfak dolabı modelleri

Enerjisi yüksek renkler arasında sarı ilk sıralarda yer almakta. Sizlerde bir taraftan mutfağınızın enerjisini yükseltmek, bir taraftan da cesur bir dekorasyon oluşturmak için sarı renginin hakim olduğu mutfak dolaplarına göz atabilirsiniz.

Beyaz ve Fuşya Ahengi

fuşya beyaz mutfak dolabı tasarımları

Enerjisi ile çarpıcı estetiği ile dikkatleri üzerinde toplamayı başaran fuşya renginin bugünlerde oldukça popüler olmaya başladığını söyleyebiliriz. Eğer mutfağınızda çarpıcı bir estetik oluşturmayı düşünüyorsanız, fuşyayı nötr bir renk tonu ile kombinlemenizi öneririz. Bu konuda yukarıdaki görsel oldukça ilham verici.

İki Renkli Mutfaklarda Üçüncü Renk

iki renkli mutfak dolabı kombinleri

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere alt dolap renginde gri, üst dolap renginde ise beyaz tercih edilmiş. Şöyle bir baktığımızda iç duvar ve tezgah bölümünde ise cesur bir rengin kullandığı görmekteyiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?