in

Eski Eşyaları Yenilemenin Tam Zamanı

eski mobilyaları yenileme teknikleri

Malumunuz Corona Virüsü nedeniyle bir süre daha evdeyiz. Biliyoruz birçoğunuz evde geçirdiğiniz ve geçireceğiniz süre zarfında kendinize yeni uğraşlar arayışı içindesiniz. Bir taraftan eve kaliteli zaman geçirmek bir taraftan da evinizin dekorasyonunda birkaç küçük değişiklik yaparak görünümünü yenilemek için size bu konuda önerilerimiz olacak.

Uzun süredir evimdeki bazı mobilyaları elden geçirip, eski eşyaları yeni bir görünüme kavuşturmak istiyorum, ama bir türlü harekette geçemedim, diyenlerdenseniz, bu konuda sizleri teşvik edecek olan birkaç önerimiz olacak.

Eski Eşyaları Yenilemenin Yolları

Yeni Mobilyalar İçin En Pratik Yol

eski mobilyaları yenileme teknikleri

Evinizde kullanmakta olduğunuz yeni mobilyaları elden geçirmenin en pratik yollarından biri mobilyaları boyamaktır. Hemen boya deyince gözünüz korkmasın . Oldukça basit bir uygulama tekniği ile konsoldan koltuğa, mutfak dolabından gardıroba pek çok mobilyanızı elden geçirip yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nasıl mı ? Akrilik hobi boyalarıyla. Şimdi birkaç teknik bilgi paylaşarak mobilyalarınızı nasıl yenileyebileceğinizden bahsedelim.

📌 İlk etapta yenilemek istediğimiz eşyanın hangi renge boyamak istediğimize karar veriyoruz. Ardından mobilyayı boyamaya uygun bir rulo temin ediyoruz.

📌 Çalışacağımız alana koruyucu bir örtü serelim.

📌 Mobilyayı boyamaya geçmeden önce eğer mobilyanın zımparalamaya ihtiyacı var ise, zımparalama işlemini hemen gerçekleştirelim.

📌 Zımparalama işlemi bittikten sonra nemli bir bez yardımı ile mobilyayı bir güzel temizliyoruz.

📌 Eğer mobilyanızda boyanın bulaşmasını istemediğiniz bir alan var ise bu alanlara maskeleme bandı yapıştırabilirsiniz.

📌 Şimdi boyama işlemine geçebiliriz. İlk önce akrilik hobi boyasını boya tavasının içinde döküyoruz. Ruloyu boyanın içine batırıyor ve fazlalığını alıyoruz.

📌 Bir güzel mobilyayı boyayıp kurutmaya bırakıyoruz.

📌 Birinci kat boya iyice kuruduktan sonra dikkatli bir şekilde ikinci kat boyayı sürüyoruz.

📌 Boya iyice kuruduktan sonra son işlem olarak mobilyayı bir güzel cilalıyoruz.

Mobilyanızı bu şekilde yenileyip kullanabileceğiniz gibi dilerseniz farklı bir boyaya farklı bir yorum katmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

📌 Mobilyanızın görsel estetiğini artırmak için stencil uygulamasından yararlanarak farklı desenler uygulayabilirsiniz.

📌 Dilerseniz mobilyalarınızın farklı alanlarını birbirleri ile ahenk içinde olacak şekilde farklı renklerde boyayabilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

madame coco dekoratif objeler

Çok Şık Madame Coco Dekorasyon Ürünleri

çalışma ortamında aydınlatma nasıl olmalıdır

Çalışma Masası Aydınlatma Önerileri