Çalışan Kadınlar İçin Pratik Bilgiler

Bir taraftan iş hayatını, bir taraftan ev işleri derken, çoğu zaman ne kendimize, ne de sevdiklerimize fazla zaman ayıramıyoruz. Şuna bu satırları okuyan birçok çalışan kadın, aynen öyle dediklerini duyabiliriz. O zaman çalışan sevgili kadınlarımızın işlerini kolaylaştıracak birkaç pratik bilgi paylaşalım.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Temizlik Yöntemleri

📌 Mutfak Temizliği İçin 5 Dakika Ayırmanız Yeterli

Her akşam yemeği faslı bittikten sonra mutfağı temizlemek için 5 dakika ayırın. Bu 5 dakika gibi kısa bir süre zarfında şunları yapın. 2 dakikanızı tezgahı ve ocağı silmek için ayırın. Tezgahın ve ocağın üzerine sıçrayan yağları temizlemek için nemli ve deterjanlı bir bez işinizi görecektir.

📌 3 Dakikada Yerleri Süpürün

Bakıyorsunuz ki etraftan kırıntılar görünüyor. Hemen elinize elektrikli süpürgeyi alarak, mutfağın kapısından başlayarak her köşeyi süpürge ile alın. Hafif bir nemli bez veyahut kağıt havlu ile yerde görülen tozları silin.

📌 İki Haftada Bir 13 Dakikanızı Duvar ve Dolaplarınıza Ayrın

Hazır toz bezlerinden yararlanarak seramiklerin ve dolapların, kapı ve pencerelerin çerçevelerin tozunu alabilirsiniz.

📌 3 Dakika Yüzeylerin Temizliği İçin Yeterli Olacaktır

Buzdolabı, ocak, fırın ,tezgah ve lavaboyu temizlemek için mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Zaman içerisinde muslukların kirler oluşmaya başlar. Muslukları kirlerden arındırmak için toz deterjan ve fırça kullanmanız yeterli olacaktır.

📌 Sırada Banyo Temizliği Var

Günlük kiri küvetten temizlemek için küvette 30 saniye fiskiye tutmanız yeterli olacaktır.

Suyu emebilecek bir bez yardımı ile yada kağıt havlu ile yerleri silebilirsiniz.

Zaman içerisinde banyo duvarında oluşmaya başlayan kireçleri duvardan arındırmak için kireç temizleyici sprey ile seramikleri temizleyebilirsiniz.

📌 Tuvalet Temizliği İçin 3 Dakika

Tuvaletin içine ve dışına sıktığınız spreyi yaklaşık olarak 7 dakika beklettikten sonra fırça ile iyice ovalayın. Dış yüzeyi temizlemek için nemli bez kullanmanız yeterli olacaktır.

Hem tuvaletlerin hem de banyoların en kirli noktalarından biri lavabonun alt kısımlarıdır. Bu alanı temizlemek için ıslak yada kuru bir bez ile silebilirsiniz. Gerekmedikçe bu alanı fırçalamayın.

Saplı bir bez yardımı ile yerleri 3 dakika gibi kısa bir sürede silip, tuvalet temizliğinizi bitirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın