in

3 Adımda Mutfak Nasıl Yenilenir ?

yeni mutfak dekorasyon fikirleri

Evinizin bazı bölümlerinde yenilik yapmayı düşünüyor ve ilk olarak da mutfaktan başlamayı düşünüyorsanız, mutfak yenileme konusunda sizlere ilham verecek olan önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evin kalbi olarak tanımlayabileceğimiz, mutfağınızı yenilerken yeni pratik düzenlemelerden yararlanabilir, fonksiyonelliği artıracak çözümler oluşturabilirsiniz. Kendinizi içinde rahat hissedebileceğiniz, kişiliğinizi mekana yansıtacak doğal ve özgün seçimler yapmak için yeni nesil mutfak tasarımlarından ilham alabilirsiniz. Gözünüzün önüne şöyle bir mutfak alanı getirin. Mutfağınızın duvarları için seçmiş olduğunuz renk yada renk kombinasyonu alanı olduğundan daha refah ve aydınlık göstermeye başlamış. Mutfak dolaplarınız eskisinden daha fonksiyonel durumda. Öyle bir aydınlatma sistemi tercih etmelisiniz ki, mekanın en küçük noktası bile aydınlık olmalı.

İşin bu noktasında hem konu daha fazla detaylandırmak adına hem de gözünüzde daha iyi canlanması adına mutfak dekorasyon görsellerini de işin içine katarak devam edelim.

3 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Mekana Estetik Katacak Duvar Kağıtları

dikey çizgili mutfak duvar kağıdı modelleri

Yaşam alanlarınızın çizgisine country tarzını yansıtmayı seviyorsanız, işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Mesela bir taraftan bu tarzı mutfağınıza yansıtmak, bir taraftan da duvarlarınızı daha hareketli hale getirmek için duvar kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz. Seçim yapma konusunda sizlere ilham vermek adına şöyle küçük bir tüyo da bulunabiliriz. Mekanınızın atmosferinde sıcak ve samimi bir ambiyans oluşturmak adına dikey çizgili soft renklerin hakim olduğu duvar kağıtlarını düşünebilirsiniz.

Aydınlık ve Fonksiyonel Seçimler Tercih Edin

mutfak servis arabası modelleri

Eğer aklınızda Retro stili var ise, hemen bu haberi sizlerle paylaşmak isteriz. Retro stilinin en güzel örneklerinden biri olan dama deseni andıran siyah beyaz karolar yaşam alanlarımıza geri dönüş yapmakta. Bulunduğu mekanda baskın bir görünüm oluşturan bu karolar , mutfak dekorasyonunda iddialı olmayı sevenler için oldukça ideal bir seçim olacaktır. Mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak olan seçimlere geldiğimizde ise son dönemlerde tekerlekli servis masası yada tekerlekli raf sistemlerini görmekteyiz. Tekerlekli servis masası yada raf sistemi mutfak alanında kendini gösterdiği kadar, evin dış mekanlarında kendini göstermekte.

Aydınlatma ve Kiliminizi Değiştirme Zamanı

mutfak için aydınlatma önerileri

Evdeki sosyalleşme alanların arasında mutfak ilk sıralarda yer alır. Başta aile bireyleri ile olmak üzere komşular ile genelde mutfakta keyifle sohbet etmeyi severiz. Bu sosyalleşme noktasını göz önüne aldığımız zaman mekanda birkaç küçük değişiklik yapmak mekanın daha da albenisini artıracaktır. Mesela mekanı aydınlatmak için bohem tarzı bir hasır örgü bir aydınlatma düşünebilirsiniz. Zemin için jüt bir kilim düşünebilirsiniz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

infinity çeyiz paketi karaca home

Karaca Home Çeyiz Setleri 2020

krc çeyiz seti kampanyası

Karaca Çeyiz Paketleri 2020