Mobilya, Duvar kağıdı ve daha birçok fikirden ilham alın, evinizi kendiniz dekore edin!

Turkuaz Dekorasyon

Turkuaz sözcüğü Türkiye’nin akdeniz kıyılarının renginden esinlenilmiş ve fransızcadan türetilmiş bir addır. Turkuaz rengi eski tıp tedavi yöntemlerinde hastaları sakinleştirmek için kullanılmıştır. Osmanlı döneminde üretilen iznik çinilerinin büyük bir kısmının ana rengi yine turkuaz olarak üretilmişlerdir.

Mavi tonları içinde en çok göze çarpan renk turkuaz rengidir. Soğuk bir rengin nasıl sıcak ve sakinleştirici olabileceğini burada görüyoruz. Turkuaz renkli koltuklar, halılar, turkuaz desenli duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Beyaz renk ile kullanıldığında aydınlık ve ferah mekanlar yaratabilirsiniz. Turkuaz boya rengi olarak kullanıldığında bunu siyah beyaz ile kombinleyerek farklı dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

Turkuaz renginin en çok uyum sağladığı renkler yeşilin tonları ve mor gibi renklerdir. Sadece turkuaz rengi aksesuarlar ile de aynı etkiyi yaratarak göz alıcı dekorasyonlar yapabilirsiniz.


# turkuaz rengi (65), mavi perde modelleri (11), beyaz ve turkuaz ev dekorasyonu (1),

Turkuaz Dekorasyon için 4 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>